18.10.2016 | 16:07

У Кіровоградському обласному центрі зайнятості в рамках проведення заходів з нагоди Всесвітнього Дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю відбулося засідання круглого столу. Його мета – привернення уваги соціальних партнерів до проблем у сфері зайнятості.

Серед учасників заходу – представники органів влади та місцевого самоврядування, профспілок та роботодавців.

В центрі уваги присутніх – проблемні питання, зокрема: створення умов для продуктивної зайнятості й належного рівня оплати праці, забезпечення безпеки робочих місць,  боротьба з безробіттям, подолання бідності та ін.

«Найкращий соціальний захист працездатного населення – це наявність робочого місця та гідної зарплати. У зв’язку з цим підвищення рівня зайнятості, розвиток ринку праці, на нашу думку, є одними з основних напрямів розв’язання проблем бідності в країні», – зазначив Богдан Стоян, заступник директора обласного центру зайнятості.

У ході обговорення йшлося й про те, що гідна праця сприяє не лише самовдосконаленню та самореалізації особистості, а й підвищенню соціальних стандартів життя широких верств населення, зокрема, пенсіонерів, малозабезпечених, багатодітних родин, громадян з інвалідністю, ін.

Окремо йшлося про взаємодію щодо забезпечення зайнятості демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, зокрема про проблеми, з якими стикаються як самі громадяни  даної категорії населення, так і роботодавці. Зазначалося, що в області реалізується низка проектів, серед яких проект «Україна – Норвегія», спрямований на перепідготовку і соціальну адаптацію військовослужбовців та членів їх сімей.

Загалом, проведення круглого столу засвідчило, що сторони соціального діалогу мають своє бачення стосовно піднятих проблем, але сходяться на тому, що гідна праця є найсуттєвішим у справі подолання бідності, що, в свою чергу, потребує комплексного підходу, спільних зусиль та підвищення рівня відповідальності в цій сфері кожної із сторін.

На завершення учасники заходу окреслили шляхи вирішення вищезазначених проблем. Це, насамперед, забезпечення легальної зайнятості, збереження й модернізація існуючих та створення нових робочих місць, підвищення рівня заробітної плати, забезпечення належних умов праці, соціального пакету, удосконалення колективних угод та ін.