25.03.2020 | 11:45

«Чим корисні для Долинського району громадські та інші роботи тимчасового характеру? Що такі роботи дають усім учасникам ринку праці?», – з такими запитанням звернувся до директорки Долинської районної філії обласного центру зайнятості Марини Соловйової редактор газети «Провінція» Михайло Федоров.

   За словами М. Соловйової, на сьогодні, в умовах нестачі вільних робочих місць для постійної зайнятості, особливого значення набувають громадські та інші роботи тимчасового характеру.

Залишившись без роботи, людина втрачає не тільки засоби до існування, а й бажання працювати. Тривале безробіття часто відкидає людину «на узбіччя життя». У цих умовах саме такі роботи відіграють важливу роль. Участь у них мотивує людину до праці, змінює її уявлення про підходящу роботу та є джерелом додаткового прибутку, а також засобом переходу до постійного працевлаштування.

Загалом минулоріч до громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено близько 500 безробітних мешканців Долинщини.

Водночас значну вигоду від таких робіт мають і територіальні громади, і підприємства. Для органів місцевого самоврядування саме ці роботи допомагають вирішити нагальні питання з благоустрою прилеглих територій.

І цей рік не став винятком. Рання весна вже «покликала» господарів наводити лад на своїх територіях. Роботи, пов’язані з екологічним захистом навколишнього середовища розпочали Лаврівська та Маловодянська сільські ради: знищуються стихійні сміттєзвалища, які утворилися упродовж зими. Також у цьому році планується долучити безробітних до робіт по догляду за особами похилого віку та ветеранами війни, інвалідами й хворими.

Керівники багатьох підприємств району також організовують роботи тимчасового характеру, адже пересвідчилися, що така форма співпраці зі службою зайнятості дозволяє залучити додаткову робочу силу для виконання нагальних тимчасових робіт, не відволікаючи при цьому основний персонал.

Наостанок розмови М. Соловйова зазначила, що фахівці служби зайнятості сподіваються на подальшу взаємовигідну співпрацю з органами влади та місцевого самоврядування, роботодавцями у напрямку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру за участі безробітних, адже їх мета завжди була і залишається благородною – щоб чистими і ошатними були населені пункти району, скрізь панували лад і порядок.

 

О. Зінов'єва, завідувач сектору взаємодії з роботодавцями Долинської районної філії обласного центру зайнятості