20.11.2020 | 09:29

Для чималої кількості громадян, які прагнуть до саморозвитку та самоосвіти, не є новиною існування відкритих освітніх онлайн-курсів. 

Серед мешканців Петрівщини, які дбають про підвищення власних професійних компетенцій та виявили бажання пройти освітні курси на онлайн платформі Coursera, є двадцятисемирічна мешканка смт Петрового Тетяна Гирик. У 2017 році молода жінка закінчила Державний вищий навчальний заклад «Криворізький національний університет» за спеціальністю «Вчитель закладу загальної середньої освіти».

«Ще з дитинства я мріяла стати вчителем, тому й ВУЗ обрала відповідний. Вже перед отриманням диплому, на четвертому курсі, навчання та практика, яку проходила за спеціальністю в одному із загальноосвітніх закладів, у т.ч. й у рідному селищі, показали мені, що робота з дітьми – справа не моя. Я довчилася, проте за спеціальністю працювати не схотіла», – ділиться спогадами безробітна.

Після закінчення навчання, Тетяна працювала продавчинею і соціальним працівником. Згодом дівчина створила сім'ю, народила дівчинку і, на певний час, поринула у сімейні справи. Час плине швидко, і, звісно, приходить той період, коли потрібно шукати роботу.

Самостійний пошук роботи дав свій позитивний результат: Тетяна успішно працевлаштувалась до Петрівської районної державної адміністрації фахівцем із зв'язків з громадськістю та пресою.

Минуло майже два роки, розпочалися процеси децентралізації органів влади і молоду жінку попередили про вивільнення. Знову пошуки роботи: Тетяна робила самостійні спроби працевлаштуватися та проходила співбесіди. Дівчина зрозуміла, що початок карантину не стане їй на користь, і по допомогу у пошуку роботи звернулася до районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Під час розмови з кар'єрними радником, Тетяна дізналася про можливості служби зайнятості у підвищенні професійних компетенцій безробітних громадян. Жінці було запропоновано ознайомитися із онлайн-платформою Coursera, яка пропонує чимало освітніх курсів.

Дослухавшись до поради фахівців, безробітна вирішила спробувати, адже освітні курси допомагають усім охочим здобути додаткові знання та розвинути навички для успішного працевлаштування. Тетяна обрала курс «Вступ до психології» (Introduction to Psychology) Єльського університету (Yale University). «Психологія – це мистецтво, від оволодіння яким залежить життєвий успіх будь-якої сучасної людини, адже, в першу чергу, правильне розуміння своїх емоцій і почуттів – одна з найпотрібніших навичок для кожної людини», – впевнено говорить Т. Гирик.

Зареєструвавшись дівчина переглядала лекції, виконувала, у зручний для неї час, домашні завдання. А в підтвердження здобутих під час навчання знань, жінка отримала свідоцтво від найпрестижнішого університету у світі.

Тож, сподіваємося, що отримані знання та навички, а також наявність сертифікатів, дадуть шукачам роботи, які проходять навчання, можливість підвищити свою конкурентоспроможність та прискорити власне працевлаштування.

 

М. Гавеля, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Петрівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості