19.05.2016 | 10:11

Вишивка є одним з найстародавніших, найбільш масових і розвинених видів народного декоративно-прикладного мистецтва, що розкриває багатство творчих сил та скарбницю вірувань, звичаїв, обрядів, духовних устремлінь, інтелекту українського народу. Ще з давніх часів вишивка стала невід’ємним

елементом українського народного побуту, постійно живе, розвиваючись, збагачуючись новими аспектами філософсько-естетичного звучання. Тож і сьогодні зростає її популярність і зацікавленість нею серед молоді. Мистецтво художнього вишивання широко використовується в створенні декоративних прикрас, в нових сучасних моделях вбрання, оздобленні предметів домашнього вжитку тощо.

Колишня безробітна Тетяна за фахом педагог, залишившись без роботи, намагалася самостійно влаштувати своє

трудове життя. Проте, пошук роботи позитивних результатів не дав, і по допомогу у працевлаштуванні жінка звернулася до Петрівського районного центру зайнятості. Тетяні було запропоновано роботу на посаді керівника гуртка «Вишиванка» у районному центрі дитячої та юнацької творчості. З одного боку, жінка радо сприйняла цю пропозицію, адже робота з дітьми – її покликання. З іншого – була невпевнена через відсутність у неї відповідних навичок, адже вишивала ще в дитинстві.

І знову допомогла служба зайнятості. Так, участь у семінарі сприяло усвідомленню нею власних професійних переваг, визначенню факторів, що допомагають досягти успіху у професійній діяльності, підвищенню рівня самооцінки та впевненості

у власних силах. Також жінці було запропоновано пройти стажування безпосередньо на робочому місці, за час якого Тетяна оволоділа різними техніками вишивки.

І все вдалося. Якщо до цього часу жінка вишивала лише хрестиком, то сьогодні Тетяна – майстриня і не уявляє свого життя без голки з ниткою. На її полотні - старовинні колоритні орнаменти, виконані різними техніками вишивання, такими як лічильна гладь, курячий брід, верхоплут, мережки та ін. Майстриня любить кожну свою роботу, адже вкладає в неї свої відчуття, душу та любов. А головне - з великим натхненням вона навчає дітей мистецтву вишивки.

В гуртку займаються діти різних вікових груп: від учнів молодших класів і до старшокласників. Кожен з них може знайти тут справу до душі, адже навчальний матеріал, підібраний керівником, є завжди актуальним, і відповідає їх творчим інтересам. Щоб дати можливість кожній дитині реалізуватися у цьому напрямку, Тетяна приділяє велику увагу й індивідуальній роботі, використовує новітні методи та форми викладання.

Тож за два роки роботи вона доклала чимало зусиль, щоб прищепити вихованцям любов до культурної спадщини українського народу, розвинути творчі здібності, виховати естетичний смак та потяг до прекрасного. Сьогодні роботи її учнів можна побачити на різноманітних виставках, конкурсах, фестивалях, ярмарках, де вони неодноразово ставали переможцями. Тетяна сподівається, що її вихованці стануть справжніми майстрами обраної справи, адже мистецтво вишивки буде жити завжди, зберігаючи народні, історичні корені, передаватиметься ними з покоління в покоління.

За словами майстрині, вона вдячна службі зайнятості, що допомогла їй знайти не лише роботу, а й розкрити талант.