05.07.2016 | 16:50

З метою інформування широкого кола громадськості про послуги, які надає служба зайнятості роботодавцям та громадянам, які шукають роботу, зміни, які відбулися у законодавстві України про зайнятість населення, у Петрівському районному центрі зайнятості заступник директора Людмила Кісільова для представників місцевої газети «Трудова слава» та інших соціальних партнерів провела брифінг. Л. Кісільова поінформувала присутніх про стан місцевого ринку праці, перспективи його розвитку, пріоритети діяльності служби зайнятості, основні напрямки роботи служби зайнятості 

Під час брифінгу  заступник директора районного центру зайнятості, зокрема зазначила, що вирішуючи важливі завдання у сфері зайнятості, центр зайнятості плідно співпрацює з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, роботодавцями та іншими соціальними партнерами, в результаті чого спостерігається поліпшення ситуації на місцевому ринку праці, що супроводжується підвищенням економічної активності населення, зростанням зайнятості та скороченням безробіття.

Як було зазначено, протягом січня - червня2016 року за сприяння Петрівського районного центру зайнятості  259 осіб працевлаштовані на підприємства району, 86 громадян пройшли професійне навчання, 3 одержали одноразову допомогу для відкриття власної справи. Також зазначила, що створювалися й умови для тимчасової зайнятості мешканців району шляхом організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. Так у  січні - червні 2016році до зазначених робіт залучено 222 безробітних громадян. Плідною у цьому напрямку була взаємодія з сільськими та селищними радами, ТОВ А/ф «Фортуна», ТОВ А/Ф «Маріампольська», ТОВ «Малинівське». Заслуговує уваги той факт, що частина безробітних після закінчення зазначених робіт, приймаються на постійну роботу на ці ж підприємства.

Йшлося й про інструменти чинного законодавства про зайнятість населення, зокрема які стимулюють роботодавців до створення нових робочих місць для працевлаштування на них громадян, які не можуть на рівних конкурувати в умовах сучасного ринку праці, зокрема, молоді, жінок, та інших вразливих категорій громадян, шляхом виплати компенсації роботодавцю в розмірі єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за відповідну особу.

Зупинилась й на можливостях служби зайнятості щодо організації професійного навчання безробітних громадян, а також про підтримку конкурентоспроможності зайнятих та незайнятих громадян віком старше 45 років, зокрема шляхом видачі їм ваучера для перепідготовки, спеціалізації, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями пріоритетних видів економічної діяльності. Одна особа скористалася можливістю і отримала ваучер за напрямком агрономія.

Завершуючи брифінг, Л. Кісільова подякувала місцевим журналістам за активне сприяння в інформуванні мешканців Петрівщини щодо діяльності служби зайнятості у напрямку надання соціальних послуг населенню та роботодавцям.