09.12.2016 | 14:04

Компаніївським районним центром зайнятості в рамках в рамках відзначення Всеукраїнського тижня права

для учнів Живанівської, Компаніївської загальноосвітніх шкіл І-ІІІ та І-ІІ ступенів  проведено семінар з питань запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці. Захід проведено за участі представників районного бюро правової допомоги.

Під час семінару присутніх ознайомлено, зокрема з чинним законодавством щодо використання праці дітей, негативним впливом найгірших її форм на здоров'я дітей та підлітків, шляхами боротьби з економічною експлуатацією дітей; поінформували про види трудової міграції та її наслідки; розглянули всі форми рабства або практику, подібну до рабства, таку, як продаж і незаконна торгівля дітьми, боргова залежність і кріпосне право, примусова чи обов'язкова праця, включаючи примусовий чи обов'язковий добір (призов) дітей для використання в збройних конфліктах, використання, поставляння або пропозиція дітей для проституції, виробництва порнографії або порнографічних вистав, іншої незаконної діяльності, особливо для виробництва й торгівлі наркотиками. Було зазначено, що в усіх міжнародних угодах забороняється будь-яка робота, що за своєю природою чи умовами, в яких вона виконується, може завдавати шкоди здоров'ю, безпеці чи моралі дітей.

Під час семінару учні дізналися про різницю між корисною працею людини, що сприяє набуттю професійних навичок, оволодінню додатковими знаннями, та найгіршими формами дитячої праці, що шкодять здоров’ю, не сприяють розвитку інтелектуальних, розумових здібностей підлітків тощо.

«На превеликий жаль у сфері працевлаштування неповнолітніх все ще багато порушень законодавства. Це пов’язано, перш за все, з тим, що діти працюють без офіційного оформлення на роботу, а тому всі передбачені гарантії не можуть бути застосовані, а отже фактично не діють. Праця дітей не на папері, а в реальному житті повинна бути захищена від зловживання з боку дорослих»,- зазначила Алла Ярощук, провідний спеціаліст відділу надання соціальних послуг Компаніївського районного центру зайнятості

Переглянувши   відеофільми з даної тематики, школярі дискутували на тему: «Чим небезпечна дитяча праця?», з’ясовували наслідки негативного використання дитячої робочої сили, та отримали ряд рекомендацій від спеціалістів районного центру зайнятості щодо попередження цих негативних явищ.