06.08.2019 | 13:06

Для ознайомлення з сучасними підходами у наданні послуг служби зайнятості клієнтам, електронними сервісами, а також – перевагами легальної зайнятості і загрозами нелегальної трудової міграції, у приміщенні Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості для безробітних було проведено інформаційний семінар із загальних питань зайнятості.

Людмила Базюк, провідний фахівець з профорієнтації, ознайомила учасників заходу із перевагами реєстрації персонального електронного кабінету та з послугами, які можна отримати за допомогою електронних сервісів служби зайнятості.

 Учасники семінару дізнались про державні гарантії окремих категорій громадян; умови надання статусу безробітного; права та обов’язки безробітних; виплата допомоги по безробіттю та правила її нарахування; соціальні послуги служби зайнятості в період пошуку роботи. Також були розглянуті поняття «підходяща робота» та «застрахована особа».

 «За сучасних умов ми всі повинні бути мобільними, оперативно реагувати на потреби сучасного ринку праці, не боятися нового, прагнути вдосконалити себе та навчатися. Робоча професія у будь-якій сфері – гарант фінансової стабільності та впевненості в завтрашньому дні», – зазначила Л. Базюк інформуючи про можливості за сприяння служби зайнятості здобути актуальну на ринку праці професію шляхом проходження професійного навчання, у т.ч. на базі центрів професійно-технічної освіти державної служби зайнятості

Увагу присутніх було акцентовано на легальній зайнятості, як такій, що має ряд переваг, у порівнянні із тіньовою. Під час семінару юрисконсульт Знам’янської міськрайонної філії Анастасія Іщенко ознайомила учасників семінару із поняттями «трудовий договір», «цивільно-правовий договір», нюансами їх укладання та сплати страхових внесків.

 

Л. Базюк, провідний фахівець відділу активної підтримки безробітних Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості