12.08.2019 | 09:43

Про організацію професійного навчання безробітних громадян йшлося під час засідання круглого столу, що відбулося у Петрівській районній філії обласного центру зайнятості за участі роботодавців ринкоутворюючих підприємств.

Під час засідання учасниками обговорено можливості служби зайнятості у напрямку організації професійного навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації безробітних для задоволення потреб роботодавців у кваліфікованих кадрах, у т. ч. у центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості із застосуванням нових форм навчання – дуальне навчання. Саме таке навчання передбачає зміцнення зв’язків навчання з виробництвом і забезпечує якісну підготовку кадрів.

Гарячу дискусію викликали питання щодо якості робочої сили, небажання людей навчатися новому, поглиблювати свої знання та вміння, вчитися протягом життя та реагувати на зміни, які відбуваються на ринку праці. Також мова йшла про закріплення на робочих місцях громадян, які закінчили професійне навчання на замовлення роботодавців, а також мінімізацію причин, що впливають на звільнення таких працівників.

Заступник начальника відділу надання соціальних послуг Катерина Овдій ознайомила присутніх із видами послуг, які надає служба зайнятості роботодавцям. Зазначила, що служба зайнятості не стоїть на місці, рухається вперед, для задоволення потреб роботодавців постійно впроваджує нові форми роботи сучасні технології та застосовує  нові сучасні сервіси – «Електронний кабінет роботодавця», відео-резюме та онлайн-співбесіди.

«Роботодавець за таким резюме може побачити реальну людину, співбесіди онлайн дозволяють суттєво економити час та кошти при підборі фахівців, а за допомогою електронного кабінету роботодавець має можливість із персонального комп'ютера чи мобільного телефону переглянути стан укомплектування заявлених вакансій, здійснити добір працівників шляхом перегляду резюме, подати звіти чи інформацію про наявні вакансії. Це в рази підвищує ефективність співпраці служби зайнятості з роботодавцями», f – підкреслює  К. Овдій.

Роботодавців було поінформовано й про запроваджене службою зайнятості всеукраїнського опитування щодо задоволеності наданням послуг державної служби зайнятості та надано інформацію щодо можливості заповнення відповідної анкети, яка розміщена на головній сторінці сайту Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Як результат, на замовлення ФОП Копань М. М. та ФОП Гончаренко І. О. буде організовано професійне навчання безробітних громадян, що проходитиме на базі Одеського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості за професією «Кухар».

О. Павлюк, директор Петрівської районної філії обласного центру зайнятості