04.07.2016 | 10:24

«Легальна зайнятість - гарантія соціальної захищеності» - під таким гаслом у Долинському районному центрі зайнятості відбувся День інформації для шукачів роботи, під час якого було проведено низку семінарів, що спрямовані на прискорення їхнього працевлаштування.

Так, під час семінару із загальних питань зайнятості населення, громадяни, що мають статус безробітних, отримали інформацію про стан місцевого ринку праці, перспективи їхнього працевлаштування, зокрема, шляхом стажування безпосередньо на робочому місці, можливості участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру тощо. Крім цього, присутні дізналися про роботу служби зайнятості стосовно розвитку підприємницької ініціативи безробітних, що відбувається з урахуванням потреб ринку праці та особливостей, притаманних розвитку інфраструктури регіону.

У рамках цього заходу відбувся й профінформаційний семінар «Легальна зайнятість», змістом якого є розкриття переваг легального працевлаштування та застереження учасників семінару від шахрайства під час прийому на роботу. Зазначалося, що тіньова зайнятість спрямована проти людини, адже використання найманої праці без оформлення трудових відносин містить у собі багато негативних моментів, що суттєво впливають на майбутнє такого працівника. Насамперед,  вона позбавляє гарантованого права на працю, соціальне, пенсійне та медичне забезпечення та інші соціальні гарантії.

Також учасники  заходу мали змогу отримати буклети з інформацією про укладення трудового договору між працівником та фізичною особою, про відповідальність роботодавців за використання робочої сили з порушенням трудового законодавства та соціальні ризики, які є наслідком неврегульованих трудових відносин. 

У результаті проведеного заходу 2 особи отримали направлення на працевлаштування до ТОВ «Наш дім» за професіями слюсар-ремонтник та електрик. Крім того, діяли консультпункти, де охочі мали можливість отримати індивідуальні консультації з питань працевлаштування, професійного навчання та підвищення кваліфікації, участі в громадських та інших роботах тощо.