13.01.2020 | 10:28

Днями у Компаніївській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості для безробітних громадян відбувся інформаційний семінар із загальних питань зайнятості, метою якого є ознайомлення учасників із сучасним комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості, перевагами легальної зайнятості, ризиками нелегальної зайнятості та нелегальної трудової міграції, гендерними аспектами на ринку праці.

Участь у заході узяла завідуюча Компаніївського сектору обслуговування громадян (сервісного центру) ГУ ПФУ в області Тетяна Ходіневич. Фахівчиня надала присутнім інформацію про особливості пенсійного законодавства, умови призначення пенсії за віком, особливо наголошуючи на вимогах до страхового стажу.

Учасники семінару переглянули відео про нові онлайн-сервіси, отримання необхідної інформації шляхом смс-розсилки та сканування QR-коду. Т. Ходіневич звернула увагу присутніх на те, що особи, яким залишилось декілька років до пенсії, мають враховувати, що їх зайнятість суттєво впливає на розмір пенсії і порадила вжити усіх можливих заходів для отримання роботи і збереження трудових відносин до настання пенсійного віку, аби мати гідне пенсійне забезпечення.

З метою вивчення думки клієнтів служби зайнятості щодо легалізації праці було проведено опитування: «Ви «за» чи «проти» офіційного працевлаштування?». «Офіційна зайнятість є важливим фактором в забезпеченні нашого сьогодення і майбутнього. Адже це пенсії наших рідних, наш соціальний захист, зростання наших заробітних плат. Якщо ми працюємо офіційно, ми – застраховані особи і можемо розраховувати на соціальні виплати та допомогу: право на пенсію, допомогу по безробіттю, допомогу у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності у разі настання таких випадків», – зазначила Алла Ярошук, провідний фахівець з питань зайнятості Компаніївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості. У підсумку заходу всі присутні учасники семінару висловились «за» офіційне працевлаштування.

Під час активного спілкування надійшло чимало запитань від присутніх, на які вони отримали вичерпні та кваліфіковані роз’яснення. Безробітні цікавилися питаннями отримання довідок про заробітну плату у випадку ліквідації підприємств і зарахування до страхового стажу періоду перебування на обліку у філії обласного центру зайнятості.

 

А. Ярошук, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Компаніївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості