31.08.2021 | 11:45

Днями на базі навчально-виховного комплексу «Олександрійський колегіум – спеціалізована школа» у форматі міні-EdCamp Oleksandriia відбулася магістральна (не)конференція, на яку завітали не тільки педагогічні працівники Олександрійщини, а й освітяни з семи регіонів України. Тема EdCamp – «Освіта без кордонів – освіта майбутнього».

Через дискусійну панель, виступи експертів та педагогів-новаторів, неформальне спілкування учасники намагалися знайти бачення нової системи освіти в Україні. Для педагогічної спільноти в інтерактивній формі проводилися різноманітні презентації, майстер-класи, тренінги, практикуми та інші інтерактивні заходи.

Відкритість і конструктивність усіх учасників дискусійних платформ створили позитивну атмосферу співпраці та взаємодопомоги. Звучало багато ідей, пропозицій, творчих задумів. Досвідчені вчителі ділилися своїм професійним досвідом, а молоді фахівці пропонували нові підходи до освітнього процесу.

Фахівчиня Олександрійського міськрайонного центру зайнятості Олена Губа, яка долучилася до заходу для освітян, провела профорієнтаційну гру-акцію «Ринок праці», яка стане своєрідним навігатором у виборі професії для старшокласників.

На час гри вчителі стали старшокласниками, які обирали майбутню професію. Далі за правилами гри вони прописали матеріальні потреби, які людина задовольняє протягом життя, та отримали однаковий стартовий капітал. Фахівчиня центру зайнятості зауважила, що праця, як і будь-який інший ресурс, продається, купується і, безумовно, має ціну.

Протягом гри вчителі повинні були задовольнити свої потреби і разом з цим запропонувати товари й послуги згідно з обраною професією. «Спеціаліст» самостійно визначав ціну свого товару або послуги, а «клієнт» міг торгуватися. Той, кому не вдавалося «продати» свої послуги, мав право звернутися до «центру зайнятості», аби змінити професію на затребувану і яка б дозволила відповідати вимогам ринку праці. Гра продемонструвала, як влаштований ринок праці, показала, як бути затребуваним упродовж життя; допомогла зіставити побажання щодо вибору професії з реаліями ринку праці.

Освітяни під час інтерактивних заходів продемонстрували здатність іти в ногу з часом і зростати у своїй професії.

Нагадаємо. ЕдКемп Україна – це спільнота українських освітян, яка створена й діє за принципами всесвітнього руху EdCamp. Його мета – підвищення кваліфікації та професійний розвиток шкільних педагогів, підвищення статусу вчительської професії та загалом реформування системи освіти України, а основний інструмент – події оригінального формату (не)конференцій.