11.06.2020 | 10:00


Наталія Давидова

Для Наталії Вікторівни з м. Макіївки Донецької області, найтяжчим у житті було покидати місце, де її домівка, до якої вже прижилася вся сім'я, де народилися діти, де все знайоме та близьке. Проте, обставини, що склалися на Сході України, змусили чимало людей стати вимушеними переселенцями.

Так, доля привела Наталію Вікторівну до Маловисківського району Кіровоградської області. Відсутність житла, роботи та коштів на прожиття – проблеми, які не залишали сім'ю.  

«Коли я почула про те, що у рамках проекту «Побудуймо Україну разом!» у селищі Новгородка Кіровоградської області здали в експлуатацію гуртожиток для громадян, які переміщуються зі східних областей України, знову задумалась про переїзд. Наявність житла – один із вирішальних факторів, що спонукав нас переїхати із сім'єю до цього району», – згадує жінка.

Очікування Наталії справдилися: «Коли ми переїхали, нас зустріла гарна п'ятиповерхова будівля гуртожитку, з сучасними вікнами, дверима та новими комунікаціями. Біля будівлі обладнані дитячий та спортивний майданчики. У середині приміщення ще пахло фарбою. Кімнати облаштовані меблями, а на кухні у наявності всі необхідні побутові прилади. Тож, всі зраділи такому помешканню».

Розуміючи, що не так легко знайти роботу у невеличкому селищі, жінка наполегливо йшла до своєї мети. Результат не забарився: у гуртожитку, де оселилася сім’я, було вільне

місце чергового по гуртожитку. Не зважаючи на те, що посада була тимчасовою, жінка не роздумуючи погодилася.

Вже у листопаді минулого року, сплинув строк дії договору і Наталія Вікторівна знову залишилася без роботи. Не втрачаючи почуття оптимізму, жінка взялася шукати інше робоче місце. І цього разу вона вирішила скористатися допомогою районної філії обласного центру зайнятості. Проте, на момент звернення підходящої роботи не було.


Гуртожиток для переселенців. Фото: kr-admin.gov.ua

Під час спілкування з кар'єрним радником жінка повідомила, що у Макіївці їй довелося працювати і слюсарем-електриком з ремонту електроустаткування (здобутий фах за освітою), і кондуктором автотранспорту, а також на інших некваліфікованих роботах, тому Наталія згодна на будь-яку пропозицію.

Під час перебування на обліку жінка виконувала усі настанови фахівців: охоче брала участь у семінарах та тренінгах для безробітних, відвідувала співбесіди, самостійно шукала вакансії на сайтах з пошуку роботи. Минав час, а очікуваного результату все ще не було. 

І ось, під час чергової зустрічі з фахівцем служби зайнятості, на початку березня, КП «Госпрозрахункове підприємство Новгородківської селищної ради «Комфорт» заявило про потребу у працівникові: підприємство потребувало чергового по гуртожитку. Пропозиція працевлаштування жінці сподобалася, адже досвід роботи на цій посаді у неї вже був. Тож Наталія отримала направлення на роботу. У свою чергу, роботодавець також був задоволений цією кандидатурою, адже не вперше знає професійні якості Наталії Вікторівни.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості