13.09.2021 | 13:44

Про сучасні джерела пошуку роботи йшлося днями на майстер-класі, що відбувся у Компаніївській районній філії обласного центру зайнятості.

Під час заходу Алла Ярошук, фахівчиня  районної філії, ознайомила учасників із сучасними джерелами пошуку роботи, їх перевагами та недоліками. В ході спілкування обговорювали такі питання: де слід шукати вакансії, які методи використовувати при пошуку роботи, як побудувати власну стратегію пошуку роботи.

Зокрема А. Ярошук повідомила, що сьогодні одним із альтернативних шляхів зайнятості може стати створення безробітними громадянами патронатної сім’ї.

«Патронатні вихователі – це унікальна для України професія, що з’явилася в рамках соціального експерименту, початого Партнерством «Кожній дитині» у 2009 році. Патронатні батьки проходять спеціальну навчальну підготовку, що дозволяє опанувати всі нюанси роботи з дітьми, які через складні життєві обставини не можуть бути з рідними батьками», – розпочала семінар фахівчиня районної філії обласного центру зайнятості.

Що таке патронат над дитиною та яка його мета? Хто такий патронатний вихователь та які діти можуть бути влаштовані під патронат? На ці та інші запитання шукали відповіді незайняті трудовою діяльністю громадяни разом з директором комунальної установи «Компаніївський центр соціальних служб» Наталією Петріченко.

Н. Петріченко повідомила про умови, порядок влаштування та перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя, оплату послуги вихователя, виплати соціальної роботи на утримання дитини в сім’ї.

«Варто зауважити, що патронатний вихователь та особи, які проживають разом з ним, не рідше ніж один раз на рік повинні проходити обов’язкове медичне обстеження, що підтверджується висновками про стан здоров’я», – наголосила Н. Петріченко.

Крім того, присутні дізнались про те, що у сім’ю патронатного вихователя можуть бути одночасно влаштовані тільки діти, які є рідними братами та сестрами, або діти, які виховувалися в одній сім’ї. Служба у справах дітей здійснює контроль за умовами утримання та виховання дитини, забезпеченням її прав та найкращих інтересів у сім’ї патронатного вихователя.

Фахівчиня районної філії повідомила присутнім, що однією з послуг, які надає служба зайнятості безробітним громадянам, є організація професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації, що сприяє підвищенню їхньої конкурентоспроможності на ринку праці.

Захід відбувся у форматі активного обговорення, учасники семінару активно ставили запитання, на які фахівці надали вичерпні відповіді.

 

А. Ярошук, провідний фахівець з питань зайнятості Компаніївської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості