07.10.2016 | 10:20

В рамках відзначення Всесвітнього дня дій за гідну працю та Міжнародного дня боротьби з бідністю,  проведення аналізу успішності реалізації Програми Гідної праці МОП для України на період 2016-2019 років, в Маловисківському районному центрі зайнятості, під головуванням заступника голови райдержадміністрації С. Жанталая за участю членів районної тристоронньої соціально-економічної ради відбулося засідання круглого столу.

На заході були присутні керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, які є членами тристоронньої соціально-економічної ради, а саме: управління економіки та розвитку інфраструктури, фінансового управління, управління соціального захисту населення, а також  представники управління газового господарства, районної організації профспілки працівників державних установ, відділу трудових відносин управління соціального захисту населення райдержадміністрації та  директор районного центру зайнятості А. Кучеренко.

Відкриваючи засідання С. Жанталай зазначив, що сьогодні відзначається Всесвітній день дій за гідну працю. Гідна праця – це, перш за все, гідна своєчасна оплата праці, створення нових високотехнологічних робочих місць, захист прав працівників. Праця повинна спрямовуватися на особу, яка її виконує, адже кінцевою метою будь-якої праці завжди лишається людина.

Серед низки питань, що обговорювалися під час засідання, йшлося про створення нових робочих місць у районі шляхом залучення інвестиційних проектів, підтримку найбільш вразливих категорій населення,  розширення переліку видів громадських робіт та ін.

Значна увага була приділена питанням виконання Програми зайнятості населення Маловисківського району на період до 2017 року, необхідності сприяння підприємницькій ініціативі місцевого населення, вирішення проблеми невідповідності пропозиції робочої сили на ринку праці та її кваліфікації, питання гендерної рівності, підтримки учасників АТО та внутрішньо перемішених осіб тощо.

За підсумками круглого столу вирішили:  рекомендувати  учасникам діалогу та усім зацікавленим сторонам  консолідувати зусилля у справі економічного відродження району шляхом гідної оплати праці,  сприяння у виділенні коштів з місцевих бюджетів на розвиток підприємницької ініціативи, сприяння зайнятості демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, внутрішньо перемішених осіб,  розширення переліку видів громадських робіт, в т. ч. доглядом, обслуговуванням, медичного патронажу осіб, які мають інвалідність або тимчасову непрацездатність, вирішенням питань зайнятості молоді.

Підводячи підсумок засідання С. Жанталай наголосив на необхідності консолідації зусиль, поглиблення взаємодії та конструктивного діалогу усіх сторін соціального партнерства аби мешканці району мали гідні умови праці та її оплату, як наслідок це шлях до повноцінного життя.