22.09.2016 | 11:21

Питання надання безоплатної правової допомоги внутрішньо переміщеним особам обговорювалося під час круглого столу, що відбувся за участі представників громадської організації «Крим SOS», Олександрійського

міськрайонного центру зайнятості, ЗМІ, інших соціальних партнерів, які опікуються проблемами зазначеної категорії громадян.

Люди, які змушені були виїхати з Криму, Донецької та Луганської областей, зіткнулися з численними проблемами – починаючи від пошуку місця тимчасового проживання, отримання медичної допомоги – до вирішення інших соціальних питань. Більшість з них залишилися без документів, через що гострим невирішеним питанням залишається неможливість оформлення, переоформлення документів, що засвідчують особу, приналежність до громадянства України та ін.

На думку присутніх, одне із головних завдань суспільства – це посилення прав внутрішньо переміщених осіб.

«Вирішення цих актуальних проблем залежить від того, наскільки злагоджено й ефективно взаємодіятимуть державні інституції, громадські організації. В регіонах діють чимало громадських ініціатив, спрямованих на допомогу переселенцям, але без підтримки влади надання цієї допомоги стає обмеженим та малоефективним», – зазначила Ольга Курішко, юрист громадської організації «Крим SOS».

Йшлося про те, що громадська організація «Крим SOS» відкрила в п’яти містах (Києві, Львові, Полтаві, Херсоні та Запоріжжі) центри з надання соціальної допомоги громадянам, які мають статус біженця. Кіровоградщина входить до Київського центру громадської організації «Крим SOS. Загалом цією допомогою охоплено 19 областей України.

В свою чергу, інші учасники заходу, зокрема, представники управління соціального захисту Олександрійської міської ради, районного управління соціального захисту населення, Пенсійного фонду в місті Олександрії та інші поінформували присутніх про роботу, спрямовану на надання відповідної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

«Вирішення питань зайнятості внутрішньо переміщених осіб є одним із найбільш дієвих способів їх соціальної адаптації. Сьогодні державна служба зайнятості надає цим громадянам комплекс соціальних послуг, а саме: підбір роботи; пропонується участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру; здійснюється організація професійної підготовки або перепідготовки, підвищення кваліфікації; існує можливість отримати ваучер для проходження професійного навчання; надаються організаційна, правова та фінансова підтримка безробітних, які виявили бажання розпочати підприємницьку діяльність, а також профорієнтаційні, консультаційні та інформаційні послуги. Зокрема, за період з 01 березня 2014 року по 31 серпня 2016 року до міськрайонного центру зайнятості по допомогу в пошуку роботи звернулись більше 200 громадян з числа внутрішньо переміщених, майже кожного другого з яких охоплено активними програмами сприяння зайнятості», – повідомила Ірина Мукієнко, директор Олександрійського міськрайонного центру зайнятості.

У ході жвавої дискусії учасники не тільки обговорювали конкретні проблеми, з якими стикаються органи влади, галузеві служби та громадськість у роботі з даною категорією громадян, але й аналізували причини цих проблем, визначали шляхи поглиблення взаємодії, спрямованої на вирішення соціально-економічних проблем переселенців.