23.02.2021 | 11:57

Влітку 2016 року дев’ятнадцятирічна Крістіна Павкова, унаслідок подій, що відбувалися у її рідному місті Горлівка Донецької області, була змушена, разом зі своєю сім'єю переїхати на Кіровоградщину. Оселилися вимушені переселенці у селі Власівка Світловодського району, де проживали їхні родичі.

Одразу після школи дівчині не вдалося реалізувати свою професійну мрію – стати фінансистом, проте, ця ідея її не залишала. Трудовий шлях Крістіна розпочала одразу після переїзду, адже не хотіла бути тягарем для своїх батьків. Не зважаючи на труднощі, дівчина наважилася пройти зовнішнє незалежне оцінювання та вирішила вступити на факультет економіки Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського на заочну форму навчання.

Крістіна була переконана, що перший кроком до фінансової незалежності – активний пошук роботи. Проте, знайти у чужому місті нову роботу без освіти, досвіду та професійних навичок, виявилось дуже складно. Дівчина погоджувалася на будь-яку роботу, у тому числі й нелегальну. Одну роботу змінювала на іншу. Після чергової невдачі, ліквідації підприємства, Крістіні була не виплачена заробітна плата та не були надані жодні соціальні гарантії. Це спонукало дівчину у липні минулого року звернутися до Світловодської міськрайонної філії обласного центру зайнятості за допомогою у пошуку легальної роботи.

Перебуваючи на обліку у службі зайнятості, Крістіна активно шукала роботу: була постійним учасником заходів служби зайнятості, дослухалась до рекомендацій особистого консультанта, адже прагнула якнайшвидше працевлаштуватись. У дівчини була головна умова – вчасно виплачена заробітна плата, адже вона здобуває вищу освіту та прагне бути фінансового незалежною. Невдовзі Крістіні було запропоновано спробувати себе у ролі бармена на період відсутності основного працівника у ФОП Мараховки Ніни Олексіївни. На що дівчина із задоволенням погодилася. «Тоді я й не здогадувалася, що ця тимчасова робота, невдовзі, стане для мене постійною», – згадує дівчина.

Зі слів керівниці підприємства, під час роботи на тимчасовому місці, дівчина зарекомендувала себе як відповідальний працівник, уважна та привітна до клієнтів, з гумором та посмішкою зустрічає відвідувачів закладу, якісно виконує замовлення найвибагливіших клієнтів.

Результат: після закінчення строку дії договору та звільнення основного працівника, роботодавець запропонував Крістіні залишитися працювати у місцевому ресторані «Явір» на постійному робочому місці. «Моїй радості не було меж. Я щаслива від того, що нарешті маю постійне місце роботи, вчасно виплачену заробітну плату, приємний та дружній колектив. І за усе це я завдячую роботодавцю та службі зайнятості», – з піднесенням згадує переселенка.

Усе налагоджується: Крістіна навчається вже на другому курсі університету, вона має час для того, аби підготуватися до навчальної сесії, вчасно виплачену заробітну плату та заохочувальні виплати, а найголовніше – розуміння з боку керівництва щодо важливості здобуття нею омріяної вищої економічної освіти.

З нагоди Всесвітнього дня бармена, який відзначається сьогодні, 23 лютого, щиро вітаємо Крістіну та бажаємо невпинного професійного росту! 

Н. Котова, провідний фахівець з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями Світловодської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості