Сьогодні, на жаль, в Україні ще зустрічаються випадки використання дитячої праці в найгірших її проявах. У сільській місцевості діти частіше змушені допомагати батькам долати матеріальні труднощі. Та часом підлітки стають жертвами надмірного фізичного та психічного навантаження, потерпають від шкідливих умов праці, що негативно впливає на стан їхнього здоров’я. Тому
важливим стає інформування дітей про випадки протизаконних форм дитячої праці та їх небезпеку.
Не залишаючись осторонь такої актуальної проблеми фахівці Знам'янського міськрайонного центру, які проводять для учнівської молоді заходи, що спрямовані на ознайомлення з законодавчо-нормативною базою, якою регулюється питання використання дитячої праці дітей, протидії торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці тощо.
Наприклад, для учнів Володимирівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів проведено виїзну профорієнтаційну акцію , в рамках якої відбувся семінар
з питань запобігання торгівлі дітьми та експлуатації дитячої праці.
Під час заходу розглянуто питання використання та експлуатації праці дітей, негативний вплив найгірших форм на здоров'я дітей та підлітків, шляхи боротьби з економічною експлуатацією дітей, форми рабства або практики, подібні до рабства, інші види незаконної діяльності стосовно використання та експлуатації дітей. Було зазначено, що в усіх міжнародних угодах забороняється будь-яка робота, що за своєю природою чи умовами, в яких вона виконується, може завдавати шкоди здоров'ю, безпеці чи моралі дітей.
Особливий акцент зроблено на положеннях трудового законодавства. Зазначалося, що законодавча і нормативно-правова база основ охорони праці підлітків пов’язана з тією особливістю, що у підлітковому віці до 18 років фізичний розвиток ще не завершений, внаслідок чого організм має підвищену чутливість до несприятливих виробничих чинників та ін.
Наприкінці заходу фахівці районного центру зайнятості надали школярам деякі поради, що допоможуть їм уникнути помилок і розчарувань при виборі професії, розглянули плюси та мінуси певних професій. А за допомогою тестових методик учні мали можливість отримати й індивідуальні консультації щодо професійного визначення, різноманітну інформацію про професії, пройти психологічне тестування з подальшими рекомендаціями.
Слід зазначити, що такі заходи мають позитивний вплив на поведінку молоді, допомагають отримати якомога більше інформації про ситуацію на ринку праці, можливості здобуття обраної професії, формують здорову та всебічно обізнану особистість, а тому робота в цьому напрямку повинна продовжуватись і надалі.