05.10.2020 | 13:43

«Виходь на світло» – інформаційна кампанія щодо подолання незадекларованої праці під такою назвою триває вже другий місяць поспіль як в Україні, так і в області. Активно підтримується цю ініціативу й у Знам'янському районі.

Нещодавно представники управління Держпраці у Кіровоградській області, Знам’янського відділу поліції, відділу з питань праці, сім’ї та нагляду за додержанням пенсійного законодавства управління соціального захисту населення райдержадміністрації, міськрайонної філії обласного центру зайнятості, відвідали суб’єкти господарювання, які здійснюють свою діяльність на територіях сіл Мошорине, Володимирівка та Петрове Знам’янського району.

Роботодавців та їхніх працівників поінформовано про основні засади здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про працю, ознайомлено із процедурою проведення інспекційних відвідувань, а також із особливостями застосування заходів впливу у випадку виявлення порушень трудового законодавства.

Особливу увагу було приділено інформуванню роботодавців про необхідність дотримання вимог законодавства про працю у частині належного оформлення трудових відносин, оплати праці найманих працівників, забезпечення їх прав на здорові та безпечні умови праці, відпочинок, загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Оскільки з найманими працівниками досить часто укладаються цивільно-правові договори, а не належні трудові договори, то роботодавців також було ознайомлено із правовою суттю таких договорів та основними відмінностями між їх укладанням.

Крім того представники управління Держпраці також роз’яснили й ряд особливостей ведення документів з метою чіткого та достовірного обліку робочого часу працівників, особливо при роботі у святкові дні та надурочно.

Тетяна Фарбанець, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонної філії обласного центру зайнятості, ознайомила роботодавців із комплексом соціальних послуг, які надає служба зайнятості роботодавцям. Крім того, нагадала керівникам підприємств, які використовують найману працю, про їх обов’язок подавати до служби зайнятості інформацію про попит на робочу силу (вакансії) не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії. Йшла мова і про персональний електронний кабінет роботодавця, який спростить роботу з подання встановленої для них звітності, добору працівників, а загалом дозволить підвищити якість отриманих послуг та рівень комунікації зі службою зайнятості.

Під час інформаційних заходів підприємці та працівники мали можливість проконсультуватись із фахівцями, поставити питання, які їх цікавили та отримати вичерпні відповіді.

 

Т. Фарбанець, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Знам’янської міськрайонної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості