13.08.2019 | 09:05

Про організацію підтвердження результатів неформального навчання за робітничими професіями говорили у Голованівській районній філії обласного центру зайнятості під час засідання круглого столу з представниками роботодавців району.

Відкриваючи засідання, директор районної філії Людмила Кравченко поінформувала присутніх  про ситуацію на місцевому ринку праці та результати спільної роботи служби зайнятості та роботодавців у напрямку забезпечення зайнятості безробітних громадян.

Наголосила, що  ситуація на ринку праці динамічно змінюється, тож, у зв’язку з цим, центри зайнятості пристосовують свої послуги та технології їх надання саме для задоволення нагальних потреб роботодавців.

«Досить багато громадян протягом свого професійного життя оволодівають додатковими знаннями, вміннями та певними навичками, які фактично перевищують рівень попередньо набутої освіти, однак підтвердити це документально не можуть. Здавалося б, працівники з великим досвідом роботи та життєвим багажем знань – мрія кожного роботодавця. Проте, сьогодні працівникам без відповідних документів про освіту важко на рівних конкурувати на ринку праці. З метою допомоги громадянам отримати документ про освіту, служба зайнятості організовує підтвердження результатів неформального навчання за робітничими професіями», - зазначила Л. Кравченко.

Дана послуга буде цікава для осіб, які мають великий досвід роботи за професією,  але не проходили попередню підготовку у навчальному закладі та не мають відповідних документів державного зразка; мають кваліфікацію, але з різних причин втратили підтверджуючі документи і хочуть їх відновити; мають кваліфікацію та відповідні документи, але прагнуть підвищити розряд.

За допомогою підтвердження результатів неформального навчання   громадяни зможуть підтвердити свою компетенцію та отримати документ державного зразка – свідоцтво про присвоєння робітничої кваліфікації.

Людмила Кравченко коротко зупинилась на окремих положеннях порядку організації та фінансування, механізмі підтвердження результатів  неформального професійного навчання осіб за професією кухара в таких навчальних закладах: ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», ДНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» та вище професійне училище № 33 м. Києва.

            Наостанок зазначалося, що  Голованівська філія Кіровоградського ОЦЗ завжди  готова  до співпраці з роботодавцями у т.ч. у напрямку підготовки кваліфікованих кадрів.

 

С. Кириченко, завідувач сектору взаємодії з роботодавцями відділу надання соціальних послуг Голованівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості