05.08.2016 | 13:20

У Бобринецькому районному центрі зайнятості за участі представників районного військового комісаріату відбулася ділова зустріч з  питань взаємодії щодо забезпечення зайнятості демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО.

Багатовекторність винесеного на розгляд питання стала зрозуміла з інформації заступника директора районного центру зайнятості Ірини Шевченко. Вона зазначила, що районний центр зайнятості не стоїть осторонь проблем демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, адже повернення цієї категорії громадян до трудової діяльності є  важливим аспектом як для них самих, так і для соціуму, оскільки підвищується їхній життєвий рівень, збільшується можливість розвивати та використовувати власний потенціал, прискорюється інтеграція в суспільне життя. Всі працівники центру зайнятості намагаються максимально сприяти працевлаштуванню військовослужбовців, які брали участь у проведенні бойових дій в зоні АТО.

«Розпочалася п'ята хвиля демобілізації. Один із пріоритетних напрямків у роботі органів державної влади, місцевого самоврядування та інших структур - турбота про бійців-захисників Вітчизни, демобілізованих військовослужбовців, учасників АТО. Роботи чимало», - на цьому наголосив Ігор Каліщук, заступник військового комісара районного військового комісаріату. 

І. Шевченко ознайомила присутніх з основними положеннями чинного законодавства про зайнятість населення, що спрямовані на створення ефективного механізму сприяння повному та продуктивному працевлаштуванню безробітних громадян. Також надала учасникам заходу вичерпну інформацію про права та обов'язки безробітних громадян, у т.ч. демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО, порядок виплати допомоги по безробіттю, послуги, які надаються службою зайнятості, стан місцевого ринку праці та ін. А от список проблем перелічених І. Шевченко вийшов чималий. Говорила про загальне скорочення кількості вакансій по району, дисбаланс між попитом та пропозицією на робочі місця на території. «Не лише ці, а й низка інших причин впливають на той факт, що багато хто серед демобілізованих учасників АТО, ставши на облік до районного центру зайнятості, втрачають зацікавленість у працевлаштуванні», - зазначила І. Шевченко.

Також обговорювались питання, що стосуються соціального захисту та державної підтримки демобілізованих військовослужбовців, які проходили військову службу в районах проведення антитерористичної операції, а також питання подальшої співпраці між центром зайнятості та військоматом. Обговорили питання необхідності проведення спільних інформаційно-довідкових заходів для даної категорії громадян із залученням представників органів влади, відділу Державного земельного кадастру в районі, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді та ін.

Завершенням конструктивного діалогу стало прийняте рішення про об'єднання зусиль усіх зацікавлених сторін соціального партнерства аби повернути демобілізованих військовослужбовців та учасників АТО до нормального ритму життя, у т.ч. знайти себе у трудовій сфері.