10.06.2020 | 10:25

«Пошук роботи. Критичне мислення» – під такою назвою відбувся черговий дистанційний тренінг з циклу «Skills Lab: успішна кар'єра» у рамках Всеукраїнського проекту «Пакт заради молоді-2020». Участь у проведенні тренінгу взяла Наталія Невідома, начальник відділу організації профорієнтації Кіровоградського обласного центру зайнятості.

«У період розвитку інформаційних технологій критичне мислення є важливою навичкою сучасної людини. Вміння знаходити необхідну інформацію, аналізувати її, оцінювати, напрацьовувати нові шляхи вирішення проблем дозволяє приймати зважені рішення, в тому числі і щодо пошуку роботи та працевлаштування», – наголосила на початку тренінгу Н. Невідома.  

Як правильно оцінити особисті ресурси та зони розвитку?
Як розставити пріоритети при виборі місця роботи? Що цінують роботодавці? Які навички допоможуть знайти омріяну роботу? Як скласти ефективне резюме? Ці та інші питання обговорювалися з учасниками тренінгу.

За відгуками учасників, цікавою для них стала інформація щодо різних видів резюме, вразила можливість, обравши вдалий формат, акцентувати увагу роботодавця на своїх професійних перевагах. Найбільший інтерес викликало відеорезюме. «Прогнозується, що через кілька років відеорезюме буде загальноприйнятим стандартом. А поки що – це  новинка, яка допоможе виділитися серед інших шукачів роботи на ринку праці», – відмітила Н. Невідома.

Чому резюме не «працює», чому не запрошують на співбесіду? Одна з причин – документ шаблонний, написаний, ніби «під копірку». Звісно, є певні правила та вимоги до складання резюме, та разом з тим, важливо мати індивідуальний почерк. Почати підготовку резюме Н. Невідома порадила з відповідей на такі питання:  «Щоб уникнути стандартних фраз і стереотипів при складанні резюме, перш, ніж приступити до підготовки структурованого документу, візьміть чистий аркуш паперу і напишіть твір про себе. Що у Вас добре виходить? Які принципи наслідуєте? Що допомагає долати перешкоди? Чим пишаєтеся? За що Вас цінують оточуючі? Складіть список свої вмінь, навичок та досягнень. Це і буде основою Вашого резюме».

Молоді люди отримали корисні лайфхаки, як зробити так, щоб усі пункти резюме «чіпляли», щоб роботодавцю захотілося запросити на співбесіду автора. А також обговорили особливості складання супровідного мотиваційного листа.

Наприкінці заходу учасники отримали посилання на інтернет-ресурси, корисні для пошуку роботи, просування свого резюме, а також для самопізнання та саморозвитку.

Більшість учасників тренінгу зазначили, що їх здивувало те, що резюме буває різних видів, а не одного шаблону, а також відеорезюме; запам’ятається, що резюме не може бути універсальним, його необхідно коригувати під конкретну вакансію та вимоги роботодавця. Висловили наміри застосувати отримані поради, і почати з написання твору про себе.

По завершенню заходу, його учасники направили фахівцям власні проекти резюме, у результаті розгляду яких отримали корисні поради щодо його удосконалення. 

Довідково. Всеукраїнський проект «Пакт заради молоді-2020» в області  реалізується Центральноукраїнським державним будинком художньої та технічної творчості і ГО «Молодіжний центр Кіровоградської області» спільно з Центром «Розвиток Корпоративної Соціальної Відповідальності», Фондом Народонаселення ООН в Україні.

 

Кіровоградський обласний центр зайнятості