16.08.2019 | 09:06

У Новоукраїнській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбулася ділова зустріч. На порядку денному – організація професійного навчання на замовлення роботодавців.

Володимир Бокало, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Новоукраїнської районної філії, відкриваючи засідання сказав, що відповідно до потреб ринку праці та замовлень роботодавців служба зайнятості здійснює професійне навчання безробітних, що має на меті підвищення конкурентоспроможності та мобільності громадян на сучасному ринку праці. Головною вимогою при організації професійного навчання безробітних є узгодження й потреб роботодавця, й інтересів шукача роботи, що сприяє якнайшвидшому працевлаштуванню безробітного та закріпленню на робочому місці.

В. Бокало поінформував, що існує ще один  механізм, спрямований на підвищення конкурентоспроможності населення на ринку праці – підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями.

«Як засвідчила практика, на багатьох підприємствах нашого району, а особливо у сфері громадського харчування, працюють люди старшого віку, які на ринку праці є категорією, найбільш чутливою до кризових змін в економіці.  Ці працівники упродовж свого професійного життя набували чимало знань та навичок, які фактично перевищують рівень попередньо набутої освіти. Проте, вони не мають відповідних державних документів, які б засвідчували їх професійну компетентність. З цією метою служба зайнятості має можливість підтвердити кваліфікацію таких працівників шляхом організації підтвердження результатів неформального професійного навчання за робітничими професіями», - повідомив В. Бокало.

Відмітив, що підтвердження результатів неформального професійного навчання є головним інструментом підвищення гнучкості ринку праці та конкурентноздатності працівників. Цей інструмент дозволяє людині відповідати вимогам роботодавця. Зупинився на окремих положеннях порядку організації та фінансування, механізмі підтвердження результатів  неформального професійного навчання осіб за професією кухаря в таких навчальних закладах: ДНЗ «Одеський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості», ДНЗ «Рівненський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості» та вище професійне училище № 33 м. Києва.

Прослухавши сказане, роботодавці зробили висновок, що організація службою зайнятості підтвердження результатів неформального професійного навчання осіб з робітничих професій дасть можливість зберегти існуючий трудовий потенціал підприємства. Обговорили питання щодо мінімізації причин, що впливають на звільнення працівників, яких було працевлаштовано після проходження професійного навчання.

Йшлося й про запровадження службою зайнятості всеукраїнського опитування щодо задоволеності наданням послуг державної служби зайнятості та надано інформацію щодо можливості заповнення відповідної анкети, яка розміщена на головній сторінці сайту Кіровоградського обласного центру зайнятості.

В. Бокало, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Новоукраїнської районної філії обласного центру зайнятості