29.10.2024 | 13:22

Тема ментального здоров’я як ніколи актуальна в умовах сьогодення. Ментально здорові люди зазвичай можуть швидко відновлюватися після стресу, розв’язувати проблеми, знаходити позитивні рішення й шукати шляхи для  всебічного розвитку. Зміцнення ментального здоров'я і його підтримка потребують спільних зусиль і колективної злагодженості.

Синергуючи зусилля, фахівці Світловодського управління Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості та Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці проводять як для безробітних, так і працівників установ різних форм власності тренінги «Ментальне здоров’я», а також заходи, що популяризують легальну зайнятість. Нещодавно такий відбувся для працівників комунального закладу «Світловодська санаторна школа-інтернат I-III ступенів № 2».

Під час заходу наголошувалось, що одним із дієвих помічників на шляху до психоемоційної рівноваги  є Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?», методики якої корисні для кожного. Вони допомагають українцям знайти джерело сили в різних умовах, у т.ч. й екстремальних, здобути знання та навички щодо піклування про ментальне здоров’я. І що важливо – не лише про власне, але й своїх близьких, оточуючих людей, адже всі ми залежимо від загальної атмосфери.

У програмі представлені методи заземлення, що спрямовані на те, аби відключити частину мозку, яка вмикає, свого роду, червону кнопку «бий або біжи» і дати можливість організму і психіці розслабитись, відновити рівновагу. Стан психологічної захищеності, а також здатність людини «відбивати» несприятливі зовнішні та внутрішні фактори впливають на всі сфери її життя, у т.ч. й на професійну!

«Цьому всьому треба вчитися, адже освітяни – це не лише допомога самому собі, а й здобувачам освіти», – наголосила Лариса Шевченко, начальник Світловодського управління.

Продовжуючи підняту тему Л. Шевченко відзначила, що для охочих громадян, які не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні і бажають опановувати нові знання або підвищити власні професійні компетенції, у т.ч. й у сфері психології, служба зайнятості пропонує навчання за ваучером. Коротко окреслила покрокові дії  щодо його отримання.

Учасниця заходу – соціальний педагог Катерина Островська підкреслила, що реалізація Державною службою зайнятості активних програм допомагає громадянам країни навіть у складні воєнні часи відчувати стабільність та впевненість у наступному дні, реалізовувати свої прагнення та цілі.        

У результаті отриманої інформації дві особи зацікавилися питанням підвищення  професійних компетенцій за допомогою ваучера. Тому охочим було рекомендовано ознайомитися з переліком професій, який наразі збільшений і складає 155 професій різних сфер, а надалі скористатися допомогою фахівців служби зайнятості.

Активне обговорення питання ментального здоров'я та дотичних питань, обмін думками, ідеями та порадами черговий раз підтвердили освітянам, що ментальне здоров’я – це здоровий дух та психіка людини, це стан щастя та добробуту, в якому можна реалізувати свої творчі здібності, протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у життя країни – виховувати здорову націю.