09.02.2017 | 10:47

У комплексній системі реабілітаційних заходів професійна реабілітація інвалідів та повернення їх до продуктивної праці – є одними із найважливіших, адже, з одного боку, це дає їм можливість бути матеріально незалежними, з іншого – сприяє їх самоствердженню.

На жаль, поки ще не стала нормою ситуація, коли люди з інвалідністю можуть самотужки працевлаштуватися. Їм важко на рівних конкурувати в сучасних умовах ринку праці, й нерідко роботодавці не сприймають громадян з обмеженою првацездатністю як повноцінних працівників та вважають працевлаштування цих осіб великою проблемою.

«Центр зайнятості всебічно сприяє залученню інвалідів до сфери соціально-трудових відносин, уникненню упередженого ставлення до них з боку роботодавців. Особи з інвалідністю – такі ж клієнти служби зайнятості, як і інші категорії громадян, тобто – рівні серед рівних», – зазначає Ольга Павлюк, директор Петрівського районного центру зайнятості.

В основі зазначеної діяльності – надання громадянам цієї категорії населення, які звертаються по допомогу в пошуку роботи, широкого спектру соціальних послуг.

Це, зокрема, інформаційні та консультаційні послуги, підбір підходящої роботи з урахуванням індивідуальних програм реабілітації; професійна орієнтація; професійне навчання та перенавчання; залучення до громадських та інших робіт тимчасового характеру. Також служба зайнятості сприяє таким безробітним й у започаткуванні власної справи, надаючи охочим організаційну, правову та фінансову підтримку. Їм пропонується участь у спеціалізованих, профконсультаційних, інших заходах, зокрема семінарах, тренінгах тощо. Для підвищення ефективності надання послуг визначені й особисті консультанти з числа досвідчених працівників, які разом з ними визначають оптимальні шляхи працевлаштування, надають психологічну підтримку цим людям.

За словами О. Павлюк, допомагати людям вдається не лише завдяки підвищенню якості надання соціальних послуг, впровадження нових форм і методів роботи, а й плідній взаємодії районного центру зайнятості з органами влади та місцевого самоврядування, роботодавцями, іншими соціальними партнерами, які опікуються проблемами інвалідів.

Результатом такої взаємодії є повернення багатьох людей до професійної діяльності. Так, пані Оксана працевлаштована контролером енергонагляду в Петрівському РЕМ ПАТ «Кіровоградобленерго»; пан Михайло працює водієм в Територіальному центрі; пан Микола отримав постійне місце роботи в КП «Комунсервіс» Зеленської сільської ради; пан Віталій за сприяння служби зайнятості втілив в життя свою давню мрію започаткував власну справу: відкрив майстерню з ремонту взуття.

«І таких прикладів чимало, – зазначила О. Павлюк, – та в кожному з них – доля та надія окремої людини. Але головним є те, що сьогодні ці люди мають роботу, отримують  гідну заробітну платню, беруть участь у суспільному житті – саме те, що потрібно кожній людині».