21.09.2016 | 16:08

«Організація та ведення претензійно-позовної роботи в центрах зайнятості» - питання, що розглядалося під час семінару-навчання з юрисконсультами базових центрів зайнятості та працівниками, які займаються юридичною роботою, що відбувся в обласному центрі зайнятості за участі представників управління ДВС Головного територіального управління юстиції у Кіровоградській області.

Нараду відкрив директор обласного центру зайнятості Ю. Слоневський, який звернув увагу присутніх на важливість, піднятої на семінарі теми. Наголосив на необхідності вжиття заходів щодо

вдосконалення претензійної та позовної  роботи в центрах зайнятості області, дотримання практичної реалізації вимог чинного законодавства в даному напрямку та ін.

В. Зубак, провідний аудитор відділу внутрішнього аудиту обласного центру зайнятості, повідомила присутнім про те, що в липні поточного року свою роботу розпочало Національне агентство з питань запобігання корупції – центральний орган виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізацію державної антикорупційної політики. Звернула увагу на нормативно-правові документи, що регулюють роботу цього органу, в тому числі на запровадження механізму проведення уповноваженими особами агентства перевірок дотримання вимог Закону України «Про запобігання корупції». Йшлося й про те, що з 01 січня 2017 року для посадових осіб обласної служби зайнятості починає роботу електронна система подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

С. Чубар, начальник юридичного відділу обласного центру зайнятості, розкрила питання ведення претензійно-позовної роботи, як дієвий засіб

зменшення різних видів дебіторської заборгованості в центрах зайнятості. Акцентувала увагу присутніх на питаннях взаємодії юрисконсультів зі спеціалістами центрів зайнятості при стягненні заборгованості до Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та проведення роботи у напрямку запобігання виникненню нової заборгованості, посилення роботи з боржниками  та співпраці з правоохоронними органами тощо.

Про підготовку та подання позовних заяв в порядку цивільного судочинства, у т.ч. в рамках кримінального провадження, про замовлення та використання коштів на сплату судового збору поінформувала присутніх заступник начальника юридичного відділу обласного центру зайнятості Т. Дігтяренко. Крім того, надала розширений аналіз дебіторської заборгованості, що склалася в центрах зайнятості області, та запропонувала шляхи її зменшення. Також йшлося й про порядок списання заборгованості зі сплати страхових внесків, безнадійної дебіторської заборгованості та ін.

Особлива увага була приділена обговоренню основних положень нової редакції Закону України «Про виконавче провадження», та наголошувалось на необхідності  неухильного виконання вимог зазначеного законодавства, проведення роботи по ознайомленню з матеріалами виконавчих проваджень та інших заходів щодо взаємодії з органами державної виконавчої служби.

На завершення заходу учасники мали можливість обмінятися досвідом практичної роботи, обговорити проблемні питання, що виникають в процесі роботи та ін.