30.07.2021 | 15:28

Ризики нелегальної трудової міграції обговорили під час семінару, що провели фахівці Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості для незайнятих трудовою діяльністю громадян. Захід пройшов у  рамках інформаційної кампанії #ПРАЦЮЙ БЕЗПЕЧНО з нагоди Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

У форматі заходу його учасники розкрили основні ризики, які можуть виникнути в процесі нелегального працевлаштування за кордоном, обговорили  питання правової захищеності при легальному працевлаштуванні.

Під час практичних вправ присутні розкрили суть поняття «торгівля людьми», визначили відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми.

Інтерактивна вправа «Плями на сонці» дала можливість учасникам зустрічі визначити, що необхідно мати людині, аби успішно працевлаштуватися за кордоном, і зрозуміти, які реалії переважно мають наші трудові мігранти.

Під час обговорення порушеного питання кожен із учасників мав змогу висловити свою думку щодо актуальності даної проблеми та отримати відповіді на запитання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

Наприкінці заходу учасникам було запропоновано пройти онлайн-квест «Шукаєте роботу? Перевірте свої сили!» задля перевірки власного рівня здатності до безпечного працевлаштування за кордоном.  Змодельовані ситуації реального працевлаштування для учасників квесту дали їм можливість відчути ризики, приміряти на себе досвід працевлаштування за кордоном, та все ж таки переконатися у своїх намірах знайти роботу в Україні.

Безробітні ставили чимало запитань щодо зайнятості у регіоні, на які отримали вичерпні відповіді.

 

А. Калич, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості