13.12.2016 | 16:31

«Попередження зовнішньої нелегальної трудової міграції та протидії торгівлі людьми» -  таку тему мав семінар, що відбувся на базі Інформаційно-консультаційного центру

обласного центру зайнятості в рамках Всеукраїнського тижня права. До проведення цього заходу  запрошено представників Кіровоградської обласної інформаційної служби з актуальних питань жіноцтва.

Змістовим наповненням даного заходу стало ознайомлення безробітних громадян з організаційно-правовими засадами державної політики у напрямку протидії торгівлі людьми, розкриття переваг легального працевлаштування, визначення негативних наслідків торгівлі людьми на динаміку розвитку соціуму тощо.

Світлана Приймак, представник обласної інформаційної служби з актуальних питань жіноцтва,  зазначила, що питання трудової міграції є однією із найактуальніших проблем сьогодення. Йдеться не тільки про Україну, адже трудові міграції – це загальноприйнятий економічний механізм поєднання потреби і пропозиції робочої сили в рамках міжнародного ринку праці. Всі без винятку цивілізовані країни світу є одночасно країнами-донорами і країнами-реципієнтами трудових міграцій і відрізняються лише співвідношеннями імміграційних та еміграційних потоків.

У ході семінару С. Приймак  пояснила учасникам заходу, у чому полягає суть поняття «торгівля людьми», акцентуючи увагу на масштабності поширення даного явища у світі, оперуючи експертними оцінками деяких міжнародних організацій. «Торгівля людьми – це вид злочину, який посідає третє місце за рівнем прибутковості після торгівлі наркотиками та зброєю», - акцентувала увагу присутніх С. Приймак.

Також, у ході змістовної бесіди, присутні визначили відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми.

Крім того, учасники семінару переглянули відеослайди, які репрезентували тему рабства й експлуатації праці в сучасному суспільстві. У контексті обговорення даного сюжету кожний мав змогу висловити власні думки стосовно наслідків зовнішньої нелегальної трудової міграції й переваг офіційної зайнятості та отримати відповіді на питання, що стосуються попередження торгівлі людьми та легального працевлаштування.

У рамках заходу представники обласної інформаційної служби з актуальних питань жіноцтва надали роз’яснення щодо умов здобуття статусу постраждалого від торгівлі людьми та розмір державної допомоги таким особам.