01.07.2016 | 12:05

В обласній державній адміністрації за співголовування заступника голови облдержадміністрації Андрія Коломійцева, голови Федерації профспілок області Максима Баланенка та голови обласного об’єднання організацій роботодавців Павла Штутмана відбулося засідання обласної тристоронньої соціально-економічної ради. У заході також взяли участь керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств, зокрема директор Кіровоградського обласного центру зайнятості Юрій Слоневський, а також роботодавці області.

На порядок денний засідання було винесено кілька питань серед основних – виконання у 2015 році Кіровоградською обласною адміністрацією, обласним об'єднанням роботодавців та Федерацією профспілок Кіровоградської області тристоронньої угоди на 2014-2017 роки.

А. Коломійцев, розпочинаючи обговорення даного питання наголосив, що всі сторони соціального діалогу, в рамках реалізації зазначеної Угоди, упродовж минулого року вживали  комплекс заходів, спрямованих на забезпечення соціально-економічного розвитку області. Серед вагомих результатів цих заходів – зростання обсягу виробництва валової продукції в агропромисловому комплексі, позитивна динаміка у таких галузях промисловості, як добувна, переробна, текстильна, збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів на 22,5%, зростання на 17,7% середньомісячної заробітної плати, а також проведення ремонту та реконструкції в обласних закладах охорони здоров'я та впровадження низки енергоефективних заходів.

– Як бачимо, кожна зі сторін, що підписали територіальну угоду, взяла на себе певні зобов’язання. При цьому, мета була поставлена спільна — забезпечення економічного зростання області, продуктивної зайнятості та гідної оплати праці людей, – сказав А. Коломійцев.

Ю. Слоневський також відмітив, що завдання на 2015 рік, окреслені Тристоронньою угодою, службою  зайнятості виконані в повному обсязі. Поінформував про ситуацію на регіональному ринку праці та діяльність служби зайнятості щодо надання послуг населенню та роботодавцям відповідно до нового Регламенту роботи щодо задоволення потреб клієнтів.

Як результат, тристороння рада прийняла рішення, зокрема щодо вжиття заходів реалізації положень зазначеної угоди відповідно до компетенції усіх сторін діалогу, забезпечення реалізації Плану спільних заходів з виявлення фактів використання праці найманих працівників без оформлення трудових відносин, легалізації заробітної плати та ін.

На завершення засідання М. Баланенко наголосив, що нинішня економічна ситуація вимагає активізації партнерської співпраці влади, підприємців та профспілок, адже виключно спільними зусиллями можна мінімізувати економічні негаразди та забезпечити соціальні гарантії громадянам.