20.08.2019 | 09:19

Благоустрій населених пунктів за участі безробітних  – питання, яке розглянули голови сільських рад району під час  ділової зустрічі, що відбулася у Голованівській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.

Інформуючи про переваги організації громадських робіт за участі безробітних громадян, начальник сектору взаємодії з роботодавцями районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості  Світлана Кириченко, повідомила, що громадські роботи – перспективний напрям співпраці органів місцевого самоврядування та служби зайнятості. Адже, організація таких робіт сприяє не лише підвищенню мотивації безробітних до трудової діяльності, отриманню додаткового заробітку, збільшенню ймовірності влаштуватися на постійну роботу, а й розвитку територіальних громад, вирішенню нагальних соціальних проблем, а для служби зайнятості – виконати найважливішу її місію - забезпечити зайнятість населення.

С. Кириченко ознайомила присутніх із положеннями чинного законодавства про зайнятість населення у напрямку організації громадських та інших робіт тимчасового характеру, порядком їхньої організації, шляхами фінансування.

Учасники обговорили можливості місцевих бюджетів щодо виділення у поточному році коштів на проведення цих робіт, а також мали можливість обмінятися досвідом роботи у напрямку проведення робіт з благоустрою.

Досвідом відповідної співпраці зі службою зайнятості у даному напрямку поділились голови Молдовської та Клинівської сільських рад Петро  Олійник та Петро Риковський.

За словами сільських голів, ці роботи проводяться з урахуванням потреб територіальної громади, силами безробітних, чималий перелік робіт з благоустрою територій населених пунктів. Це й упорядкувати братські могили, військові поховання, провести ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери та роботи, пов’язані з відновленням та збереженням пам’яток культури, ін. У ході обговорення піднятого питання, голови сільських рад внесли ряд пропозицій щодо розширення видів громадських робіт.

У результаті обговорення даного питання досягнуто домовленості про організацію громадських робіт на територіях Грузької, Молдовської, Клинівської та Межирічківської сільських рад, до яких залучити більше 10 безробітних громадян з числа безробітних.  благоустрій територій.

 

С. Кириченко, завідувач сектора взаємодії з роботодавцями відділу надання соціальних послуг Голованівської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості.