21.01.2016 | 10:28

В Олександрійському міськрайонному центрі зайнятості відбулася ділова зустріч, під час якої  обговорювались питання професійного навчання дорослого населення під конкретне замовлення роботодавців та видачі ваучерів на проходження навчання громадянами для підтримки конкурентоспроможності на ринку праці. Захід проведено за участі представників органів місцевої влади та роботодавців, зокрема: ТОВ «Хімвіскпром», ФГ «Південне», ПАТ «Олександрійський райагрохім», ТОВ «ТК Транс-агро», ТОВ «Ва Грейн Експресс», ФГ «АФ «Топаз», Світлопільська сільська рада.

Розпочався захід з обговорення ситуації, яка склалась на місцевому ринку праці, можливостей служби зайнятості щодо добору необхідних кадрів, перспектив посилення взаємодії з роботодавцями та соціальними партнерами в напрямку працевлаштування безробітних громадян.

Тетяна Балдачевська, заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями міськрайонного центру зайнятості, зазначила, що однією з форм співпраці служби зайнятості з роботодавцями є підбір та професійне навчання безробітних за професіями, необхідними конкретному підприємству, установі, організації за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Організація професійного навчання під конкретне замовлення роботодавців забезпечує розширення професійної компетенції працівників,  є засобом набуття допоміжних знань зі сфери нових технологій виробництва.

«Сьогодні служба зайнятості організовує навчання на замовлення роботодавців практично з будь-якого фаху», – сказала Т. Балдачевська. Під потреби працедавців міста та району упродовж січня-грудня минулого року близько 900 громадян пройшли професійне навчання за наступними професіями: слюсар з ремонту сільськогосподарських машин та устаткування, тракторист машиніст сільськогосподарського виробництва, робітникт фермерського господарства, офіціант, кухар, торговельний агент, продавець продовольчих і непродовольчих товарів та ін. Із загальної кількості громадян, які пройшли професійну підготовку, 825 вже працевлаштовані.

Окремою темою для обговорення стало питання, що пов’язане з підвищенням конкурентоспроможності деяких категорій громадян шляхом видачі їм ваучера для здійснення перепідготовки, підвищення кваліфікації за професіями та спеціальностями згідно з  пріоритетними видами економічної діяльності, здобуття освіти на базі відповідного освітньо-кваліфікаційного рівня. 

На завершення конструктивного діалогу його учасники дійшли  висновку, що в умовах інноваційних перетворень у виробництві, впровадження нових технологій, виникає необхідність у висококваліфікованих кадрах. Саме тому організація службою зайнятості професійного навчання на замовлення роботодавців є неабиякою підтримкою для будь-якого підприємства.

У рамках заходу з керівництвом ФГ «Південне» було досягнуто домовленості про організацію професійного навчання 10 безробітних громадян шляхом стажування безпосередньо на робочих місцях, адже це реальний шанс для безробітного отримати оплачувану роботу, а для роботодавця – перевіреного спеціаліста та робітника, який відповідає його вимогам.