14.03.2019 | 13:39

Днями у Новоукраїнській районній філії Кіровоградського обласного центру зайнятості відбулась ділова зустріч щодо організації громадських та інших робіт тимчасового характеру. У заході взяли участь представники органів місцевого самоврядування та місцеві роботодавці (СТОВ «Колос», ТОВ АПК ім. О.В. Гіталова, ТОВ «Рассвет», ТОВ «Лан», Рівнянська сільська рада, Новоукраїнська міська рада).

Володимир Бокало, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Новоукраїнської районної філії, відкриваючи ділову зустріч зазначив, що на сьогодні в умовах дефіциту вільних робочих місць для постійної зайнятості місцевих мешканців, особливого значення набувають громадські та інші роботи тимчасового характеру, оскільки вони сприяють пом’якшенню соціальної напруги на ринку праці та забезпечують фінансову підтримку безробітних у період пошуку ними постійної роботи, а також є засобом переходу до постійного працевлаштування. Зокрема, посадовець зазначив, що лише упродовж січня-лютого поточного року до участі у громадських роботах та інших робіт тимчасового характеру залучено 171 особу з числа безробітних (за минулий рік 640 безробітних).

Багаторічний досвід співпраці сільських рад із службою зайнятості довів, що вирішенню проблем територіальних громад сприяє співфінансування у проведенні громадських робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та місцевого бюджету.

Сьогодні активно у питанні організації громадських робіт з Новоукраїнською районною філією співпрацюють Рівнянська сільська рада та Новоукраїнська ОТГ, які постійно дбають про чистоту та благоустрій довірених їм території. За участі безробітних, було проведено роботи з благоустрою зазначених територій населених пунктів, упорядкування меморіалів, пам’ятників, братських могил та інших місць поховання загиблих захисників Вітчизни й утримання в належному стані цвинтарів та ін.

Зазначені сільські ради та їх керівники є прикладом для інших населених пунктів району щодо плідної співпраці в залученні безробітних до суспільно корисних робіт.

Учасники наради обговорили нормативні документи, які регулюють організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, види громадських робіт, а також можливості місцевих бюджетів щодо виділення коштів на проведення цих робіт. В. Бокало акцентував увагу присутніх на тому, що Новоукраїнська районна філія сприяє організації таких робіт на всіх етапах: від консультативної підтримки до безпосередньої організації робіт і підбору персоналу згідно з потребами територій.

Результатом ділової зустрічі стала домовленість про проведення на території сільських рад у березні поточного року громадських робіт за участі 28 безробітних громадян та робіт тимчасового характеру, за участі 32 шукачів роботи.

 

В. Бокало, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Новоукраїнської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості