22.03.2023 | 11:53

З початком повномасштабного вторгнення російських військ в Україну чимало українців змушені були залишити свої домівки і переїжджати в іншу місцевість. Вони покинули не лише свої домівки, але й свої робочі місця.

З метою надання допомоги внутрішньо переміщеним особам знайти нову роботу на територіях, де вони оселилися, фахівці Державної служби зайнятості проводять заходи, у т.ч. у місцях компактного проживання переселенців.

Як внутрішньо переміщеній  особі стати на облік до центру зайнятості, як розірвати трудові відносини з роботодавцем, які послуги можна отримати у службі зайнятості, які умови та порядок призначення допомоги по безробіттю, за яких умов припиняється реєстрація в службі зайнятості, чи потрібно повідомляти службу зайнятості про виїзд за кордон, які зміни відбулися у трудовому законодавстві у період дії воєнного стану.

Кваліфіковані відповіді на ці та інші питання внутрішньо переміщені особи, які оселилися у Світловодській громаді, отримали від фахівців Світловодського управління Олександрійської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості під час виїзного заходу.

Присутнім розповіли про стан та потреби місцевого ринку праці, окреслили перспективи працевлаштування, отримання психологічної та консультативної підтримки у пошуку роботи, організації за потреби професійної підготовки/перепідготовки чи підвищення кваліфікації. Ознайомили учасників зустрічі з сучасними електронними сервісами служби зайнятості для оперативного пошуку роботи, їх можливостями та функціоналом.

Важливим є й те, що фахівці служби проводять заходи спільно з соціальними партнерами. Цього разу до участі у заході долучилися представники центру Світловодського бюро правової допомоги. Фахівці окреслили загальну ситуацію щодо соціальної захищеності переселенців, ознайомили із новаціями у трудовому законодавстві, а також законодавстві, яке регулює державні виплати для оплату оренди житла та житлово-комунальних послуг, забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, на одержання реабілітаційних послуг відповідно до законодавства за місцем проживання.

Є бажання відвідати інформаційні заходи, що проводять філії обласного центру зайнятості та іхні структурні підрозділи для різних категорій клієнтів, переходьте за посиланням http://surl.li/epvru

Є питання, пов'язані зі сферою зайнятості? Контакти: http://surl.li/eghis Пишіть у  Telegram-канал – t.me/dcz_kir