12.01.2016 | 10:54

Ні для кого не секрет, що багато роботодавців упереджено ставляться до шукачів роботи у віці. Працевлаштування після 45-и років – стандартна проблема, з якою стикається чимало шукачів роботи. За кордоном цей вік вважають періодом розквіту кар'єри особи, у нас же роботодавці хочуть бачити в штаті свого підприємства молодих й амбітних працівників.

Одним з основоположних аспектів діяльності державної служби зайнятості є робота саме в напрямку розширення уявлення осіб середнього віку щодо перспектив професійної самореалізації. Наприклад, під час профконсультаційного семінару, що відбувся в Новоукраїнському районному центрі зайнятості, шукачів роботи навчали, як правильно застосувати свій життєвий досвід і знайти гідну роботу всупереч поширеним стереотипам.

Відкриваючи захід, провідний фахівець з питань зайнятості районного центру зайнятості Л. Мутіна зазначила, що перш ніж опускати руки й нарікати на вікову дискримінацію, потрібно проаналізувати ринок праці й з’ясувати, у яких сферах професійної діяльності ви справді можете працювати. Звинувачувати роботодавців в упередженості також не варто, адже вони, перш за все, дбають про матеріальні статки власної фірми, керуючись стереотипами, що молоді спеціалісти, у силу свого віку, швидше впораються з поставленими завданнями. Саме тому шукачі роботи цієї вікової категорії повинні вміти переконувати роботодавця в тому, що вони хочуть вчитися новому, оволодівати сучасними технологіями тощо.

Учасники профорієнтаційного заходу мали можливість ще раз переконатися в тому, що самопрезентація повинна відповідати новітнім вимогам роботодавців. На семінарі обговорювалися й питання щодо переваг осіб зрілого віку в плані професійної компетенції, успішного працевлаштування тощо.

Крім того, присутніх ознайомлено зі змінами чинного законодавства про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, можливостями отримати ваучер для підтримання конкурентоспроможності на ринку праці й підвищити кваліфікацію за професіями та спеціальностями пріоритетних видів економічної діяльності. Шукачі роботи дізналися й про сприяння служби зайнятості безробітним громадянам у започаткуванні власної справи.