19.08.2019 | 09:45

Всі професії хороші і всі потрібні. Лише кожної з них треба навчитись і добре знати свою справу, бути професіоналом.

«Сьогодні, ми запросили працівників Долинського районного військкомату капітана Юрія Боруту та старшого лейтенанта Ігора Іщенко, які допоможуть нам познайомитись із військовими професіями», - такими словами  розпочала профорієнтаційний захід Світлана Щербіна, провідний фахівець Долинської районної філії обласного центру зайнятості.  Вона наголосила, що військові професії в умовах сьогодення є найзатребуванішими. Так, сучасний військовослужбовець повинен володіти певним багажем спеціальних знань, бути практичним, рішучим, ініціативним, готовим до ризику, наполегливим, відповідальним, переконливим, мати активну життєву позицію, розвинений інтелект.

Для наочності військові Долинського військового комісаріату організували виставку зброї, нового екіпірування та засобів індивідуального захисту. Усі бажаючі з величезним задоволенням приміряли на себе бронежилети, каски, шлемофони, розбирали та збирали автомат Калашникова та пістолет Макарова.

Дітям продемонстрували різні види сучасної зброї та процедуру її перезарядки. Під пильним наглядом військових, потримати в руках і сучасний гранатомет АГС, гвинтівку снайперську, бойовий ніж та ін. А можливість власноруч перезарядити зброю чи приміряти 16-ти кілограмовий сучасний бронежилет і каску взагалі викликали в юнаків та дівчат захоплення. Восьмикласниця  Валерія приміряючи військову амуніцію повідомила, що має намір продовжити справу свого батька, Артем повідомив, що він стане стрільцем або артилеристом, а Вікторія ствердно визначилася, що вона стане військовим лікарем.

У форматі інтерактивного заходу відпочивальників ознайомили з різноманітними тестами та методиками, які допомагають зробити вибір професії успішним; етапами професійного самовизначення та формулою вибору професії «хочу-можу-треба»,  разом обговорили кроки щодо того, як досягти кар’єрного успіху.

Захід пройшов жваво та пізнавально, діти отримали масу вражень та емоцій, нудьгувати не доводилось. Такі зустрічі, безперечно, залишають слід у свідомості. Згодом, можливо, хтось із цих учнів стане військовим і згадуватиме цю зустріч, як доленосну.

За активну участь у профорієнтаційному інтерактивному заході для учнівської молоді Майстерня професій школярі отримали заохочувальні подарунки.

«Військово-професійна орієнтація молоді — це складова військово-патріотичного виховання , вона починається з дитинства. Виховання молоді зараз важливе, так як Збройні сили України зараз є тією складовою структурою, яка стоїть на захисті суверенітету і цілісності нашої країни», – повідомляє Ігор Іщенко.

 

С. Щербіна, провідний фахівець з питань зайнятості Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості