30.11.2023 | 14:21

Учора, 29 листопада, у приміщенні Центру надання адміністративних послуг міста Кропивницького «Прозорий офіс» у форматі панельних дискусій та діалогових майданчиків пройшов ветеранський форум “Шлях повернення”.

Участь у ньому взяли ветерани та вiйськовослужбовцi, члени родин зниклих безвiсти, полонених, загиблих воїнiв Збройних Сил України, представники органiв влади та мiсцевого самоврядування, громадських органiзацiй, а також фахiвцi у галузi психологiчної, медичної та соцiальної реабiлiтацiї.

«Шлях повернення – це не тільки про ветеранів, це про нас усіх, це наш шлях повернення до європейських цінностей, людиноцентризму. Сьогодні ми  обмінюємося думками та стратегіями допомоги захисникам та їхнім сімʼям. Ми маємо чесно обговорити наші проблеми і їх вирішення. Сьогодні працюємо і в онлайн-форматі – всі громади області підключені. Ветеранська політика, соціальний захист ветеранів та їх сімей завжди в пріоритеті влади», – так розпочала форум його модераторка, заступниця начальника обласної військової адміністрації Катерина Колтунова.

На форумі йшлося про всебічну підтримку учасників бойових дій, ветеранів, членів їх сімей. Розглядали питання соціального захисту та  пенсійного забезпечення, медичного обслуговування та напрямки психологічної підтримки, нові освітні можливості, сприяння у працевлаштуванні та підтримку ветеранського підприємництва. Обговорювали й нові послуги для захисників та захисниць.

Презентували й проєкт дорожньої карти «Шлях повернення», яка містить інформацію про різні складові  на шляху до реінтеграції військових до мирного життя, надання медичної (реабiлiтацiйної), психологiчної, соцiальної та юридичної допомоги, допомоги при працевлаштуванні чи започаткуванні власної справи, а також психологічної та інформаційної підтримки.

Серед широкого спектру питань, що розглядалися на майданчику форуму, – питання працевлаштування учасників бойових дій. Цей сегмент розкрила заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Невідома. 

Про організацію професійного навчання учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни, навчання за ваучерами, можливості учасників бойових дій, осіб з інвалідністю внаслідок війни та членів їх сімей щодо отримання грантів на створення або розвиток власного бізнесу – все це у промові Н. Невідомої.

Розповіла й про державну фінансову підтримку роботодавців: компенсації за працевлаштування окремих категорій громадян, зареєстрованих безробітних, створення нових робочих місць та за облаштування робочих місць працевлаштованих осіб з інвалідністю та ін.  

«Ветерани постійно повинні відчувати підтримку держави. Моє особисте переконання – повернутися нашим захисникам та захисницям до цивільного життя можна тільки завдяки нашим конкретним справам, у плідній співпраці. Завдяки нашим захисникам та захисницям ми навчаємося, працюємо і завдяки їм наша держава буде розвиватися», – зазначила Катерина Колтунова.

Також у форматі ветеранського форуму його учасники та гості відвідали обласний краєзнавчий музей, де ознайомилися з виставкою «Україна: полум’я війни. 2014-2023 роки».