01.08.2019 | 13:31

Днями в приміщенні Олександрійського міськрайонного центру зайнятості відбулася зустріч представників громадських організацій з внутрішньо переміщеними особами, що проживають на території міста та району.

На початку зустрічі фахівці ознайомили учасників з соціальними  послугами, що надає центр зайнятості, у т.ч. про підвищення своєї конкурентоспроможності на ринку праці, а саме – послуг з профнавчання, сприяння в організації  підприємницької діяльності, участь у тимчасових та громадських роботах та ін.

Присутні також отримали інформацію про започаткований на базі міськрайонного центру зайнятості клубу «Успішна молодь». «Цей клуб створений з  метою сприяння самореалізації молоді, формування активної життєвої позиції, готовності до пошуку роботи та ефективної трудової діяльності, розвитку психологічних якостей успішної людини на основі потенційних можливостей особистості та попередження молодіжного безробіття», – повідомила фахівець з питань зайнятості Олена Клочко.

Чимало цікавої інформації надав присутнім юрист ГО «Десяте квітня» Володимир Кудря. Зокрема, він розповів про можливості отримання безкоштовної  юридичної  допомоги у вирішенні майнових та трудових питань; необхідної допомоги у відновленні документів; консультацій з питань, пов’язаних із статусом переселенця (виплата адресної допомоги, пенсій, стипендій, відновлення документів, вступ до спадщини тощо); судового супроводу окремих категорій справ, у випадках неможливості відновлення прав у інший спосіб.

Практичний психолог Олена Гаврилюк провела вправи на позитивне мислення і для гармонізації свідомості, адже це легкий шлях до звільнення від невпевненості і дратівливості, налаштувавши учасників на подальшу плідну співпрацю. «Якщо думати тільки про хороше, відразу відкидаючи сумніви, негатив і злість – життя почне змінюватися саме собою», – наголосила О. Гаврилюк.

Олена розповіла про можливість подачі ГО «Центр громадської активності «Перемога», яка  працює в напрямку соціального підприємництва, проектів для отримання грантів  та запросила залучатися всіх охочих до втілення своїх мрій. Олена підкреслила, що головне – бути активним та позитивним.

Захід пройшов у доброзичливій атмосфері, що сприяло вирішенню та обговоренню досить широкого кола питань. Учасники заходу ставили питання, які їх турбують, та отримали вичерпні відповіді на болючі для себе питання щодо отримання інших видів допомог, безкоштовного медичного обслуговування, отримання соціального житла, статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів та інші. На запитання відповідали запрошені на захід представники служби  у справах дітей, управління праці та соціального захисту населення Олександрійської міської ради, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді та центру первинної медико-санітарної допомоги.

 

Т. Охріменко, фахівець 1-ї категорії  відділу активної підтримки безробітних Олександрійського міськрайонного центру зайнятості