10.08.2020 | 08:52

Є такі етапи в житті, які повинен пройти кожен. Один із них – це співбесіда з роботодавцем. Як зробити так, щоб співбесіда була вдалою, а досвід позитивним? Про це говорили днями у Долинській районній філії.

Учасники заходу ознайомились з правилами підготовки та прийомами самопрезентації, які допоможуть у подальшому працевлаштуванні, ділилися власним досвідом спілкування з роботодавцями, обговорювали прийоми ефективної співбесіди. Разом із фахівцем безробітні виділили основні етапи підготовки до співбесіди та її види. Також, фахівчиня розповіла учасникам вебінару про помилки у формулюванні відповідей на співбесіді, професійні та особисті якості, які оцінює роботодавець, етапи співбесіди, прийоми ділового спілкування, методи самопрезентації, а також про оптимальний час проведення співбесіди та інше.

У форматі ділової гри і ситуативних вправ шукачі роботи вчилися відповідати на каверзні запитання, які, інколи, ставлять роботодавці, знаходити вихід з конкретних ситуацій, а також отримали корисні поради та відповіді на запитання, які їх хвилювали. Серед них: якою повинна бути поведінка під час співбесіди? Що можна казати майбутньому роботодавцю, а що – ні? Як завоювати довіру роботодавця з першої хвилини знайомства?

Наостанок учасників заходу ознайомили із загальноприйнятими правилами ділового спілкування: «Під час розмови з роботодавцем поводьте себе вільно, не замикайтесь в собі, на запитання відповідайте повноцінними реченнями. Презентуйте себе, як активного, ефективного працівника, що постійно розвивається та вивчає щось нове. Проте знайте міру і не перетворюйте співбесіду у самовихваляння».

 

С. Щербіна, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Долинської районної філії обласного центру зайнятості