20.10.2021 | 13:38

Сьогодні, 20 жовтня, за ініціативи Кіровоградського обласного центру зайнятості та сприяння Регіонального офісу Програми «U-LEAD з Європою» в області для представників територіальних громад, інших дотичних до сфери зайнятості структур відбувся інформаційний вебінар «Співпраця служби зайнятості з територіальними громадами – шлях вирішення актуальних питань зайнятості».

Відкрив вебінар керівник Регіонального офісу – модератор заходу Олег Яременко, який наголосив, що сьогодні важливим аспектом розвитку територіальних громад є вирішення питань, пов’язаних з реалізацією державної політики зайнятості населення.

О. Яременко надав слово Богдану Стояну, заступнику директора обласного центру зайнятості, який розпочав свою промову з інформації про реалізацію в області пілотного проекту «EU4Skills: кращі навички для сучасної України» з відпрацювання методологічних підходів щодо розробки прогнозних показників потреби в кадрах для формування регіонального замовлення на підготовку фахівців та робітничих кадрів. Окреслив складові проєкту та етапи їх реалізації в області. Запропонував присутнім за допомогою слайдів ознайомитися з результатами дослідження регіонального ринку праці та можливістю використання їх при формуванні регіональних замовлень на підготовку робітничих кадрів.

Окремим аспектом розмови були питання надання центрами адміністративних територіальних громад послуг з видачі дозволів (продовження дії, внесення змін, скасування) на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, а також необхідності проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи з громадськістю, зокрема через офіційні вебресурси органів місцевого самоврядування, щодо популяризації соціальних послуг, які надаються населенню та роботодавцям.

Змістовним було спілкування у форматі «Запитання-відповідь», під час якого Б. Стоян надавав вичерпні відповіді на запитання учасників, які надходили різними засобами комунікації. Серед питань: звільнення старост із займаних посад, звільнення осіб передпенсійного віку, можливість реєстрації у службі зайнятості, у т.ч. через єдиний  портал державних послуг «Дія», реалізація права людини на виплату допомоги по безробіттю, порядок її призначення та розмір цієї допомоги, започаткування власного бізнесу за сприяння служби зайнятості, проведення профорієнтаційного тестування, що допоможе старшокласникам визначитися з власними пріоритетами та можливостями тощо.

На завершення вебінару його спікери висловили сподівання на плідну співпрацю органів місцевого самоврядування та служби зайнятості на місцях, адже від вирішення питань, пов’язаних з реалізацією державної політики зайнятості, залежатиме добробут мешканців громад, а отже й розвиток самих громад.

 

Відділ організаційно-інформаційної роботи та архівної справи