20.12.2016 | 13:54

Пошук роботи - справа серйозна і вимагає від людини не тільки професійних знань, але й загальних правил поведінки, вміння ефективно їх використовувати у конкретних ситуаціях, що виникають на цьому етапі. Важливим етапом у процесі пошуку роботи є співбесіда з роботодавцем, адже уміння показати себе, справити гарне враження, презентувати свої особистісні та професійні якості – запорука вдалого працевлаштування та майбутнього успіху.

З цією метою на базі Компаніївського районного центру зайнятості було проведено інформаційний семінар «Техніка пошуку роботи. Співбесіда з роботодавцем». Мета семінару: ознайомлення безробітних з прийомами ділового спілкування, правилами підготовки до співбесіди, опанування методами самопрезентації та ін.

Слухачів було ознайомлено з особливостями працевлаштування в сучасних умовах, присутні відповідали на запитання: «Яку саме роботу вони намагаються шукати?», «Що необхідно зробити для працевлаштування?» та ін.  Учасники семінару обговорили професійні та особисті якості, які оцінює роботодавець, зупинилися на переліку основних запитань, які обговорюються з роботодавцем, відпрацьовували методи ділового спілкування. Особливу увагу фахівці центру зайнятості звернули на інформацію щодо вдосконалення навиків самопрезентації, ведення дискусії, переконання, плану побудови успішної кар'єри.

Виконуючи вправу «Самопрезентація», слухачі обмінювалися досвідом пошуку роботи, аналізували позитивні і негативні особливості своєї поведінки під час співбесіди, усвідомлювали свої сильні та слабкі сторони, поділившись на пари, кожен учасник побував у ролі і «роботодавця», і «кандидата на посаду».

Йшлося й про те, що сьогодні служба зайнятості запроваджує у своїй роботі нові сучасні сервіси – допомога у складанні відео-резюме та онлайн-співбесіди. Роботодавець за таким резюме може побачити реальну людину, а онлайн-співбесіди дозволять суттєво зекономити час та кошти при підборі фахівців.

Присутні переглянули зразки відео-резюме, та зрозуміли, що фахівці районного центру зайнятості допоможуть їм скласти відеопрезентацію та розмістити її в мережі Internet (YouTube та соціальній мережі  Facebook).

На завершення, слухачі обмінювалися враженнями від прослуханого семінару, обговорювали головні правила співбесіди, висловлювали свої думки.