17.05.2016 | 15:17

Надання соціальних послуг громадянам, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення антитерористичної операції в інші регіони України – одне з актуальних питань роботи служби зайнятості. 

З метою сприяння вирішенню проблеми працевлаштування переселенців службою зайнятості забезпечується проведення системної роботи з надання цій категорії громадян інформаційно-роз’яснювальних послуг як у центрах зайнятості за місцем перебування, так і у виїзному режимі в місцях тимчасового розміщення.

Так, у Добровеличківському районному центрі зайнятості, з метою підвищення рівня поінформованості громадян, які перемістилися з тимчасово окупованих територій та районів проведення антитерористичної операції, про послуги державної служби зайнятості, відбувся інформаційний семінар.

Тетяна Потураєва, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг районного центру зайнятості, зазначила, що громадянам, які звернулися по допомогу в працевлаштуванні, надається спектр адресних соціальних послуг, виходячи з індивідуальних потреб та можливостей шукачів роботи. Відмітила, що внутрішньо переміщених осіб не завжди вдається працевлаштувати на постійні робочі місця через відсутність на ринку праці відповідних вакансій, саме тому фахівці центру зайнятості активно співпрацюють з місцевими роботодавцями. Тим переселенцям, які збираються найближчим часом повернутись до своїх домівок пропонується взяти участь у громадських та інших робіт тимчасового характеру, а тим, чиї професії не є затребуваними на ринку праці, пропонується пройти навчання за професіями, які користуються попитом.

Крім цього, їхню увагу акцентовано на актуальних вакансіях регіону та перспективах працевлаштування на ринкоутворюючих підприємствах району, учасники семінару були ознайомлені з порядком укладання трудового договору, цивільно-правової угоди та контракту, перевагами легальної зайнятості в Україні та ін.

Під час семінару переселенці розповідали про свої життєві ситуації, здобуті професії та трудовий шлях, особисті професійні якості та можливості, цікавилися актуальними вакансіями, порадами з пошуку роботи, питаннями трудового законодавства.

Фахівці радили переселенцям, які у зв’язку із воєнними діями у рідному краї були змушені залишити свої домівки і все, до чого звикли, як психологічно та морально адаптуватися до нових умов життя та праці, сприйняти зміни, асимілювати та інтегрувати отриманий досвід і створити нові перспективи. Важливо сформувати інший погляд на подальше життя, окреслити нові цілі, цінності і сенс, відшукати відповідні ресурси, які є необхідними для майбутнього життя.

Захід проходив у доброзичливій атмосфері, що сприяло вирішенню та обговоренню досить широкого кола питань.