16.02.2023 | 11:02

Сьогодні, в умовах воєнного стану, чимало дітей мають ризик залишитись без батьківської опіки та підтримки. Вони, як і всі інші діти, потребують сімейного затишку  та любові.

У період складних життєвих обставин у сім’ї держава стає на допомогу і продовжує вживати низку заходів, які забезпечують безпеку дітей, забезпечують право на догляд, виховання в безпечному та сприятливому сімейному середовищі.

Одним із таких видів сімейного виховання є патронат над дитиною -  професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах.

З метою популяризації цієї послуги серед населення, зокрема, безробітних, Державна служба зайнятості долучається до проведення інформаційно-роз'яснювальної роботи. Насамперед зазначена робота проводиться під час інформаційних семінарів, що орієнтовані та сприяють продуктивній зайнятості безробітних.

Відвідуючи такі заходи, безробітні мають можливість не тільки ознайомитися із послугами, які надає служба зайнятості, правами та обов’язками безробітних, а й отримати корисну інформацію про інші можливі форми працевлаштування.

Які головні завдання патронатної сім’ї, хто може стати патронатним вихователем, які його обов’язки, хто може бути влаштований в патронатну сім’ю,  термін перебування дитини у сім’ї патронатного вихователя, до яких труднощів варто бути готовим патронатним родинам та як комунікують діти зі своїми батьками, як оплачується послуга із здійснення патронату над дитиною? Усі ці та інші запитання активно обговорювали безробітні громадяни разом з фахівцями служби у справах дітей Новомиргородської міської ради та КЗ «Новомиргородський міський центр надання соціальних послуг» під час семінару, що пройшов у Новомиргородському відділі Новоукраїнської філії обласного центру зайнятості.

Також безробітні дізналися, що доповнено Порядок створення та діяльності сім’ї патронатного вихователя, влаштування, перебування дитини в сім’ї патронатного вихователя правилами надання послуги патронату над дитиною під час воєнного або надзвичайного стану та у разі виникнення загрози життю чи здоров’ю дитини.

Ці правила врегульовують механізм переміщення дитини разом із сім’єю патронатного вихователя на безпечну територію у разі виникнення загрози її життю чи здоров’ю; можливість влаштування до сім’ї патронатного вихователя за згодою його дітей, які не є рідними братами та сестрами або такими, що виховувались в одній сім’ї; можливість продовження або припинення дії договору про патронат над дитиною з урахуванням фактичних обставин; механізм прийняття рішення про надання послуги патронату над дитиною  та ін.

Ви маєте бажання дати дітям любов та сімейний затишок, а ще забезпечити власну зайнятість? Не зволікайте! Альтернативною формою працевлаштування може стати посада патронатного вихователя.

Цікавить інформація щодо актуальних вакансій за регіоном чи галуззю? Запрошуємо відвідати сайт Кіровоградського обласного центру зайнятості за посиланням https://cutt.ly/qKFhLXK

Діє телеграм-канал ДЦЗ «Робота зараз: Державна служба зайнятості» http://surl.li/eoawb