28.02.2023 | 15:14

У Кіровоградському обласному центру зайнятості за участі представників Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці відбулася спільна нарада з фахівцями обласного центру зайнятості, його філіями та структурними підрозділами філій.

Основне питання зустрічі – співпраця державних структур у напрямку організації суспільно корисних робіт та залучення до них безробітних громадян.

Розпочинаючи захід, заступниця директора обласного центру зайнятості Наталія Невідома нагадала присутнім, що організація суспільно корисних робіт та порядок залучення до них працездатних осіб врегульовано постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 року № 753.

Наголосила, що рішення про організацію суспільно корисних робіт, види робіт та перелік об’єктів, де потрібні працівники, та їхню необхідну кількість, приймають військові державні адміністрації самостійно або із залученням органів місцевого самоврядування. Фінансуються такі роботи за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. 

Водночас начальник відділу з питань праці західного регіону Управління інспекційної діяльності у Кіровоградській області Південно-Східного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Олена Хіміч наголосила на необхідності налагодження ефективних шляхів взаємодії та напрацювання алгоритму інформування про організацію суспільно корисних робіт та залучення до них безробітних громадян.

Підкреслила, що управління має на меті надавати всіляку підтримку роботодавцям під час організації таких робіт, що дасть змогу використовувати найману працю у рамках чинного трудового законодавства, та дотриманні вимог з охорони праці.

Нагадаємо, що суспільно корисні роботи – види тимчасової трудової діяльності працездатних осіб в умовах воєнного стану, які провадяться для виконання робіт, що мають оборонний характер, ліквідації надзвичайних ситуацій техногенного, природного та воєнного характеру, що виникли в період воєнного стану, та їх наслідків, задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань і сил цивільного захисту, забезпечення функціонування національної економіки та системи забезпечення життєдіяльності населення, а також не можуть бути пов’язані з підприємництвом або іншою діяльністю, спрямованою на одержання прибутку, та до яких належать роботи і послуги, що не потребують, як правило, спеціальної професійної підготовки.

Принагідно обговорено низку дотичних питань, що пов'язані з реалізацією державної політики зайнятості та  її легалізації.

Є питання сфери зайнятості? Контакти тут http://surl.li/eghis

Про зміни трудового законодавства під час воєнного стану на сайті Держпраці https://cutt.ly/tZOfZvZ та інформаційному порталі Держпраці https://pratsia.in.ua/