23.08.2023 | 15:22

Видача ваучерів на навчання зайнятому населенню, організація професійного навчання безробітного населення, підтримка підприємницької ініціативи сільських мешканців, допомога на розвиток бізнесу у період воєнного стану – це питання, що обговорили днями у Заваллівській селищній раді її голова Людмила Прач та  виконуюча обов’язки директора Голованівської філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Людмила Кравченко.

За словами селищного голови, зі службою зайнятості спільно доводиться вирішувати низку важливих питань, які стосуються подолання безробіття на селі, створення нових робочих місць, оформлення легальних трудових відносин, розвитку малого підприємництва в сільській місцевості, можливостей залучення мешканців громад до тимчасової зайнятості тощо.

Водночас Л. Кравченко поінформувала про активні програми сприяння зайнятості, у т.ч. й внутрішньо переміщених осіб, які наразі реалізовує Державна служба зайнятості.

Йшлося про сприяння служби зайнятості громадянам, які мають роботу, але прагнуть розширити свої професійні можливості, в отриманні ваучера на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за професіями, які є затребуваними на ринку праці. Перелік професій, спеціальностей, для навчання за якими може бути виданий ваучер, наразі налічує 123 професії. Вартість ваучера 26800 грн. Заявку на отримання ваучера можна подати онлайн. Для безробітного населення служба зайнятості пропонує професійне навчання за кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття, зокрема на базі центрів професійно-технічної освіти ДСЗ.  

Більш детально Л. Кравченко зупинилась на питанні надання мікрогрантів для відкриття нового або розвиток діючого бізнесу за урядовою програмою «єРобота» та грантів для ветеранів і членів їхніх сімей. Вона наголосила, що програма орієнтована на розвиток, розширення та створення нового бізнесу, а її основна умова –  створення нових робочих місць. Було окреслено покрокові дії, умови, розміри грантів, напрямки фінансування витрат та джерела фінансування.

Крім того, Л. Кравченко звернула увагу на державні програми, що орієнтовані як на підтримку роботодавців з-поміж малого та середнього підприємництва, так і на сприяння у працевлаштуванні внутрішньо переміщених осіб, а також безробітних громадян.

«Уже сьогодні наша робота має бути командною і спрямованою на те, щоб сільські мешканці мали роботу, мали змогу безперешкодно отримувати освітні послуги задля підвищення конкурентоспроможності на ринку праці та професійної реалізації, впроваджувати нові бізнес-проєкти та розвивати вже існуючий бізнес, адже це створення нових робочих місць. Нам у поміч урядові програми – це реальна допомога тим, хто прагне до розвитку та покращення добробуту людей. Тож співпрацюємо заради людей і наша сила у єдності», – резюмувала зустріч Л. Прач.

Насамкінець сторони домовилися про основні інструменти комунікацій задля вирішення питань зайнятості населення громади. Наразі – це виділення з місцевого бюджету коштів у розмірі  30 тис. грн на організацію громадських робіт за участі безробітних.