13.02.2024 | 08:42

Сприяння соціальній інтеграції внутрішньо переміщених осіб до життя у нових для них територіальних громадах, створення умов для залучення їх до реальних трудових відносин, стимулювання незайнятих громадян до пошуку роботи, інновації, алгоритми впровадження державних ініціатив, що орієнтовані на реалізацію активних програм сприяння зайнятості ВПО. Ці питання були предметом для обговорення на засіданні Координаційного центру підтримки цивільного населення Соколівської сільської ради. Ініціатором засідання була Кропивницька філія обласного центру зайнятості.

На захід були запрошені представники Іванівського, Шостаківсько-Благодатненського, Вишняківського, Вільненського, Диминського, Карлівського, Назарівського, Миколаївського старостинських округів, директор фонду «Збережи світ», координатор приймальні Української Гельсинської спілки з прав людини на базі ГО «Територія Успіху» Євген Козій.

Розпочав засідання заступник сільського голови з питань діяльності виконавчих органів Юрій Яровий. Він наголосив:

«Ми як приймаюча громада насамперед повинні забезпечити внутрішньо переміщених громадян житлом, щоб вони мали змогу безперешкодно отримувати освітні та медичні послуги. Однак головним питанням залишається питання зайнятості переселенців. Тож маємо розуміти всі можливості сфери зайнятості і робити все, аби прискорити повернення їх до трудових відносин і дати їм можливість мати власний фінансовий ресурс».

Підтримуючи заступника сільського голови, директорка Кропивницької філії Кіровоградського обласного центру зайнятості Наталія Лисонь повідомила, що служба зайнятості готова сприяти у працевлаштуванні цих громадян та запроваджує дієві активні програми сприяння зайнятості.

Йшлося про професійне навчання безробітних громадян, зокрема й на базі центрів професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, сприяння громадянам, які мають роботу, але прагнуть розширити свої професійні можливості, в отриманні ваучера на професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації за професіями, які мають попит на ринку праці, про організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру, які в умовах дефіциту вільних робочих місць на території громади можуть забезпечити фінансову підтримку безробітних у період пошуку ними постійної роботи, а також є засобом переходу до постійного працевлаштування.

Презентувала й низку активних програм, орієнтованих на підтримку роботодавців, створення нових та збереження існуючих робочих місць, розвиток підприємництва.

Водночас директор фонду «Збережи світ», координатор приймальні Української Гельсинської спілки з прав людини на базі ГО «Територія Успіху» Євген Козій проінформував про юридично-правовий захист ВПО, які постраждали внаслідок воєнних дій. Резюмуючи обговорені питання, заступник сільського голови наголосив:

«Якщо реалізовувати урядові ініціативи разом, то й результат не забариться. Спільними зусиллями ми можемо регулювати всі процеси ринку праці, а це стане підгрунтям для розвитку територіальної громади загалом. Тож роботи чимало. На часі – підвищення рівня поінформованості населення про інновації та дієві механізми регулювання зайнятості населення», – наголосив Ю.Яровий.

У вас виникли питання, що стосуються сфери зайнятості? Телефонуйте, контакти тут http://surl.li/emipw або пишіть у Telegram https://t.me/dcz_kir.