21.02.2020 | 11:27

Аби застерегти громадян від небезпеки стати жертвою нелегальної трудової міграції і торгівлі людьми, днями фахівцями Новгородківської районної філії обласного центру зайнятості для осіб, які нині шукають роботу, було проведено профінформаційний семінар «Ризики нелегальної трудової міграції».

Участь у заході узяв керівник місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Андрій Крижановський, який наголосив на тому, що необачні кроки, які безробітні громадяни здійснюють у пошуках кращого життя, можуть стати оманливими, адже міграційні процеси супроводжуються торгівлею людьми, а також низкою соціальних проблем – зростанням рівня злочинності, сирітством тощо. До того ж, українці працюють за кордоном переважно нелегально, а значить вони не захищені від сваволі роботодавців.

Під час заходу присутніх було ознайомлено з законодавчими засадами  легального працевлаштування громадян України за кордоном.

«Служба зайнятості є однією зі структур, яка відіграє важливу роль у запобіганні й протидії торгівлі людьми, сприяє підвищенню обізнаності тих наших співгромадян, які шукають роботу за кордоном. Ми намагаємося попередити зовнішню неврегульовану трудову міграцію та орієнтувати потенційних мігрантів на працевлаштування в Україні, задля цього підвищуємо якість надання індивідуальних соціальних послуг з підбору роботи», – зауважила провідний фахівець з питань зайнятості Інна Чала. 

У свою чергу А. Крижановський зазначив, що у державі проводиться робота щодо мінімізації ризиків неврегульованої міграції і торгівлі людьми та створено дієвий механізм правового захисту громадян, які перебувають за кордоном та підтримки організацій і установ, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном».

«Краще відкласти поїздку на деякий час та свідомо приймати рішення щодо виїзду за кордон. Торгівля людьми не визнає державних кордонів, вона легко адаптується як до бідності, так і до розкоші, є актуальною майже для всіх народів. Тому боротьба з цим злочином, вимагає підвищення обізнаності про стан жертв торгівлі та об’єднання зусиль міжнародної спільноти і громадськості кожної країни для подолання цього негативного явища», – наостанок зазначив юрист.

Захід пройшов у форматі живого спілкування. Учасники семінару разом з фахівцями аналізували помилки, яких найчастіше припускаються громадяни, та шляхи їх уникнення.

Слід відмітити, що заходи, які спрямовані на підвищення обізнаності щодо ризиків нелегальної трудової міграції за кордоном, допоможуть вберегти багатьох людей, які планують працювати за кордоном, від не виваженого кроку та ризику потрапити в трудове рабство.

 

І. Чала, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Кіровоградського обласного центру зайнятості