29.07.2021 | 16:23

Сьогодні, 29 липня, у Долинській районній філії обласного центру зайнятості для незайнятих трудовою діяльністю громадян за участі соціальних партнерів відбувся інформаційний захід, приурочений до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми.

Його змістовим наповненням стало ознайомлення безробітних громадян з організаційно-правовими засадами державної політики у напрямку протидії торгівлі людьми, розкриття переваг легального працевлаштування, визначення негативних наслідків торгівлі людьми на динаміку розвитку соціуму тощо.

У ході семінару провідний фахівець з питань зайнятості Долинської районної філії Світлана Щербіна надала учасникам заходу роз’яснення, у чому полягає суть поняття «торгівля людьми», акцентуючи їхню увагу на масштабності поширення такого явища у світі, оперуючи експертними оцінками деяких міжнародних організацій. Крім цього, у ході змістовної бесіди присутні визначили відмінності між поняттями «постраждалий» та «потерпілий» внаслідок торгівлі людьми.

Сергій Кравчина, начальник відділу «Долинського бюро правової допомоги», продовжуючи розгляд порушеного питання, зазначив: торгівля людьми – незаконний акт, що здійснюється особою, яка спрямовано чи не спрямовано схиляє громадянина третьої країни виїхати в іншу країну шляхом використання обману чи іншої форми насильства або ж шляхом зловживання залежним становищем цього громадянина чи своїм адміністративним статусом. Крім того, поінформував присутніх про створення в районі центру надання безоплатної правової допомоги та наголосив на основних завданнях і функціях бюро правової допомоги, його ролі у забезпеченні захисту прав та свобод соціально незахищених верств населення, а також на порядку звернення до бюро задля отримання такої допомоги.

Також присутніх поінформовали про систему заходів, спрямованих на виявлення та усунення причин і умов, що призводять до торгівлі людьми, правовий захист громадян, які перебувають за кордоном, організації та установи, які здійснюють підтримку громадян України за кордоном.

Насамкінець С. Щербіна, звертаючись до присутніх, зауважила: «Будьте обачні та обережні, приймаючи рішення на користь заробітчанства за кордоном,  не забувайте про загрозу втрати не лише здоров’я, а й життя, дорогих та близьких людей. Тому проаналізуйте всі можливості працевлаштування в Україні. Надійним помічником і порадником у цьому є державна служба зайнятості».

 

Світлана Щербіна, провідний фахівець з питань зайнятості Долинської районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості