10.10.2023 | 14:36

Щорічно, 10 жовтня, у всьому світі відзначається День ментального здоров’я. Це ще один привід нагадати, як важливо чесно відповісти собі на запитання «Ти як?», поставити його друзям, близьким, простягнути руку допомоги.

Державна служба зайнятості бере активну участь у реалізації програми ментального здоров’я «Ти як?». Фахівцями філій обласного центру зайнятості та їхніх структурних підрозділах проводяться тренінги «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях», де їх учасники напрацьовують дієві механізми та техніки, які сприятимуть психологічній стійкості у часи повномасштабної війни.

Ці заходи проходять як для шукачів роботи та студентської молоді, так і для працюючих  громадян.

Для прикладу, фахівці Олександрійської філії обласного центру зайнятості для фахівців Олександрійського міського центру професійного розвитку педагогічних працівників у рамках тренінгу розкрили можливості ресурсоорієнтованої моделі стресоподолання BASIC Ph. Ідея моделі полягає в тому, що в людини існує свій потенціал, досвід у подоланні стресової події. Модель «BASIC Ph» – це деякий «міст над прірвою», що дає можливість людині «вирости» з кризової ситуації, «з’єднати» її внутрішнє «Я» та зовнішній «Світ».

Зі слів присутніх педагогічних працівників, дана модель дійсно допомагає побачити, розвинути та навчитися ефективно використовувати власні ресурси,  дає можливість зрозуміти, що стрес можна долати різними способами.

Для безробітних громадян Устинівської громади, під час тренінгу «Базовий курс самодопомоги та первинної підтримки у кризових ситуаціях» присутні отримали низку інструментів, що сприяють полегшенню стану тривоги та вгамуванню інших інтенсивних емоцій, отриманих у стресових ситуаціях. У цьому їм допомогла базова вправа саморегуляції та пошуку ресурсу «Заземлення та фокус».

«Ці практичні вправи сприяють опануванню  групи технік, які допоможуть кожному на момент сильного стресу та тривожності повернути себе у сьогодення, поліпшити самовідчуття, відновити контроль над власним тілом, знизити вплив стресової події та відновити здатність активно діяти й приймати рішення», - говорить безробітна Світлана Шаповалова.  

Нагадаємо, що у рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською, у вересні стартувала комунікаційна кампанія. Місія проєкту – сприяти формуванню у суспільстві культури піклування про ментальне здоров'я, дати розуміння та показати інструменти, які допоможуть українцям дбати про свій внутрішній стан. До цієї кампанії доєдналася й Державна служба зайнятості.

Дізнатися більше інформації про ментальне здоров’я, контакти, посилання, поради, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров'я, можна за посиланням.

Є бажання опанувати практичні навички подолання стресових ситуацій та боротьби з несприятливими обставинами? Не зволікайте, навчайтеся, адже стан психологічної захищеності, а також здатність людини «відбивати» несприятливі зовнішні та внутрішні впливи впливають на всі сфери її життя, у т.ч. й на професійну!

          Ми на зв'язку. Контакти тут

          Пишіть у Телеграм-канал Підтримка ДСЗ#12 Кіровоград