18.03.2024 | 12:50

Праця вчителя – надзвичайно важка, і далеко не кожен у період воєнного стану здатен витримати всю напругу й залишитись доброзичливим, чуйним та уважним. Однак вчитель має стати опорою і для дітей, і для батьків своїх учнів. Здається, що про власний психологічний стан можна подбати пізніше, якщо вистачить часу. Але турботу про ментальне здоров’я не можна відкладати на потім.

Що відбувається з духовною енергією, як заново віднайти джерело, внутрішню енергію та сили рухатися вперед, що робити, якщо відчуваєш постійну втому та знесилення, як подолати депресивний стан, запустити власний двигун і стати на рейки повноцінного життя та ефективно функціонувати, як учителю зрозуміти, що час взяти паузу і потурбуватися про себе, які прості правила та дії допоможуть запобігти вигоранню? На всі ці запитання шукали відповіді педагогічні працівники ліцею «Інтелект», директори гімназій, ліцеїв на дошкільних навчальних закладів з представниками управління освіти виконавчого комітету Світловодської міської ради, начальника Світловодського управління Олександрійської філії обласного центру зайнятості Лариси Шевченко та головного державного інспектора відділу з питань праці, зайнятості та інших нормативно-правових актів управління Держпраці у Кіровоградській області Інни Кривенко.

Учасникам заходу нагадали про Всеукраїнську програму ментального здоров’я «Ти як?», що ініційована Оленою Зеленською. Зазначалося, що, скориставшись інструментами цієї розробки, охочі зможуть не лише віднайти джерело сили, озброїтися знаннями та навичками щодо піклування про ментальне здоров’я, методиками, які необхідно застосувати у будь-якому місці та у будь-який час для подолання стресу та тривоги, а й сприяти розвитку культури піклування про ментальне здоров’я та розбудову якісної системи надання освітніх послуг у сфері психосоціальної підтримки.

Водночас Лариса Шевченко повідомила, що Державна служба зайнятості також доєднується до цієї програми і проводить низку тренінгів «Ментальне здоров’я», під час яких знайомить учасників з основами психологічної підтримки клієнтів за досвідом Ізраїльської коаліції травми, методами подолання травматичних подій і знаходження ресурсу для відновлення.

Разом з тим вона наголосила, що для охочих громадян, які не зареєстровані в службі зайнятості як безробітні і бажають опановувати нові знання або підвищити власні професійні компетенції, у т.ч. й у сфері психології, служба зайнятості пропонує навчання за ваучером. Коротко окреслила покрокові дії  щодо його отримання.

Практичні заняття, колективне обговорення дотичних питань, обмін думками, ідеями та порадами черговий раз підтвердили освітянам, що ментальне здоров’я – це здоровий дух та психіка людини, це стан щастя та добробуту, в якому можна реалізувати свої творчі здібності, протистояти життєвим стресам, продуктивно працювати та робити внесок у життя країни – виховувати здорову націю.

Тож був складений чек-лист турботи про себе для вчителів та портфель корисних порад для роботи.

Є бажання опанувати практичні навички та здатність відбивати несприятливі зовнішні та внутрішні стресові ситуації, боротися з несприятливими обставинами?

Все про ментальне здоров’я можна переглянути https://www.howareu.com/