14.12.2016 | 13:54

В рамках  Всеукраїнського тижня права, з метою формування у школярів свідомого ставлення до своїх прав та обов'язків перед суспільством, фахівцями Добровеличківського районного центру зайнятості спільно з Добровеличківським бюро правової допомоги  для учнів 10-11 класів спеціалізованої загальноосвітньої школи-інтернату I-III cтупенів проведено низку профорієнтаційних заходів.

Наприклад, відбувся профорієнтаційний урок на тему «Вибір професії – вибір майбутнього» та інтерактивний захід для молоді - правова вікторина на тему: «Права неповнолітніх у трудових правовідносинах».

Начальник Добровеличківського бюро правової допомоги  Вікторія Грінченко під час уроку зазначила, що у наш час,  більшість підлітків прагнуть відчути себе незалежною та самостійною людиною, вони замислюються над питаннями: де і яким чином можна заробити кошти. Проте неповнолітнім , перш ніж розпочати пошуки роботи, корисно було б ознайомитися з низкою положень Кодексу законів про працю України та деяких інших нормативно-правових актів, що регулюють питання використання праці неповнолітніх. З цією метою бюро правової допомоги спільно з районним центром зайнятості проводить для учнівської молоді різнопланові правоосвітницькі заходи.

В. Грінченко поінформувала учасників заходу про реалії трудового життя, норми чинного законодавства України, що регламентує використання праці дітей; ознайомила з положеннями конвенції ООН про права дитини, стосовно праці неповнолітньої молоді, її прав у трудових правовідносинах, про негативні наслідки їх порушення та ін.

Під час заходу розглянуто питання про негативний вплив найгірших форм праці на здоров'я дітей та підлітків, шляхи боротьби з економічною експлуатацією дітей, форми рабства або практики, подібні до рабства, інші види незаконної діяльності стосовно використання та експлуатації дітей.

Наприкінці заходу фахівці районного центру зайнятості надали школярам деякі поради, що допоможуть їм уникнути помилок і розчарувань при виборі професії, розглянули плюси та мінуси певних професій. За допомогою тестових методик учні мали можливість отримати й індивідуальні консультації щодо професійного визначення, різноманітну інформацію про професії, пройти психологічне тестування з подальшими рекомендаціями.

Таким чином, Всеукраїнський тиждень права дав змогу учасникам заходів глибше дізнатись про свої права та шляхи захисту своїх прав.