07.11.2019 | 09:20

З 04 листопада по 04 грудня 2019 року на Кіровоградщині стартував Місячник профорієнтації молоді «Знайди себе – cпроектуй своє майбутнє».

Вибір професії – це одне з найважливіших рішень людини. Перед школярами дедалі частіше постають питання: Ким я хочу бути? Які професії є сьогодні актуальними? Яка з них підходить особисто мені? Як обрати? Що далі? Чи дійсно важливо, щоб професія стала улюбленою справою? Якими навичками та уміннями треба володіти, щоб побудувати успішну кар’єру?

Щоб допомогти старшокласникам розібратися з цими запитаннями Бобринецькою районною філією Кіровоградського обласного центру зайнятості спільно з КЗ «Бобринецька районна дитяча бібліотека» було проведено диспут на тему «Як обрати професію, що змінює майбутнє».

Десятикласники КЗ «Загальноосвітня школи І-ІІІ ступенів №5» мали можливість зустрітися з представниками актуальних професій на ринку праці. До старшокласників завітали військовий, журналіст, підприємець, юрист та фахівець з ІТ-технологій.

Так, заступник військового комісара-начальник відділу комплектування Бобринецького районного військового комісаріату Сергій Костецький наголосив, що військові професії в умовах сьогодення є найзатребуванішими. За його словами, сучасний військовослужбовець повинен володіти певним багажем спеціальних знань, бути практичним, рішучим, ініціативним, готовим до ризику, наполегливим, відповідальним, переконливим, мати активну життєву позицію та розвинений інтелект.

С. Костецький ознайомив школярів із військовими навчальними закладами, професіями та спеціальностями, які можна у них здобути, а також порядком вступу. Крім того, старшокласники дізнались про умови прийому та проходження громадянами України військової строкової служби, їхніми правами та обов’язками, головними вимогами до кандидата на військову службу та ін.

Спеціаліст IT-сфери Володимир Нечай звернув увагу десятикласників на те, що Інтернет займає все більше простору в житті людей. Якщо раніше фахівцем інформаційних технологій вважався суто програміст або web-майстер, то сьогодні в це широке поняття входять всі, хто так чи інакше пов'язаний із «Всесвітнім павутинням». Продавці, логісти, маркетологи, дизайнери – усі ці професії плавно «перекочували» до віртуальної мережі і займатимуть лідерські позиції ще довгий час. «Здатність швидкого навчання і гнучкість мислення – ось основні якості успішного фахівця IT-сфери», – зазначив В. Нечай.

Віталій Червоняк, журналіст газети «Честь хлібороба», зауважив, що журналіст, насамперед, працює для людей, спілкується з ними, глибоко аналізує їхні потреби в інформації, вивчає, досліджує, здобуває докази та новини, прогнозує розвиток подій, які в майбутньому зацікавлять аудиторію. Саме тому професійний ньюзмейкер повинен знати етику та психологію, філологію і риторику, основи редагування та оформлення тексту, інформаційні технології.

Під час заходу зі сторони школярів лунали безліч запитань, на які професіонали своєї справи надавали чіткі, фахові та детальні відповіді.
 

Т. Заболотня, провідний фахівець з питань зайнятості відділу надання соціальних послуг Бобринецького районної філії Кіровоградського обласного центру зайнятості